środa, 10 sierpnia 2022. imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Jedziemy nie trujemy. Sztafeta rowerowa na starówce

2014-06-09 18:18:29 (ost. akt: 2014-06-10 09:18:14)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Happening z przesłaniem "Jedziemy nie trujemy" odbył się dzisiaj (9 czerwca) na elbląskiej starówce. Był on częścią sztafety rowerowej organizowanej przez Fundacji Ekologiczną ARKA.

Ekologiczna sztafeta rowerowa ma na celu promocję jazdy rowerem i ograniczenie emisji CO2. Rajd, którego trasa liczy sobie ponad 1000 km ruszył z Gdańska i kieruje się do źródeł Wisły. Podobne happeningi odbędą się w dziesięciu miastach na drodze sztafety.

— Głównym przekazem całej akcji jest to, że rower nie truje. Każdy może się do nas przyłączyć, wystarczy przejechać minimum 10 km i zapisać swój dystans i trasę na stronie www.sztaferarowerowa.pl. Nie trzeba koniecznie jechać z nami, liczą się każde kilometry pokonane rowerem — mówi Wojciech Owczarz prezes Fundacji Ekologicznej ARKA. — Na stronie można też zobaczyć wynik zaoszczędzonego dwutlenku węgla tzn. ile nie wyemitowaliśmy CO2 dzięki jeździe rowerem — kontynuuje Wojciech Owczarz.

Uczestnicy mogą przesyłać do Arki także relacje i zdjęcia ze swoich podróży rowerowych, które będą zamieszczane w kronice akcji na stronie sztafety. Za każde przejechane 10 km zostanie posadzone drzewo w pierwszym Rowerowym Lesie. skro


Źródło: Dziennik Elbląski