Wtorek, 16 sierpnia 2022. imieniny: Joachima, Nory, Stefana

Rowerem nad Kanał Jagielloński

2014-06-10 10:29:52 (ost. akt: 2014-07-10 16:03:10)
Wycieczka rowerowa

Wycieczka rowerowa

Autor zdjęcia: Anna DawidPrzed nami druga w tym sezonie miejska wycieczka rowerowa. W niedzielę cykliści odwiedzą okolice Kanału Jagiellońskiego.— Celem będzie jeden z najstarszych kanałów żeglownych w Polsce, czyli Kanał Jagielloński, który łączy rzekę Elbląg z Nogatem. Sprawdzimy, jak ta zabytkowa konstrukcja hydrotechniczna z 1483 roku zachowała się do naszych czasów i spędzimy aktywnie czas na Żuławach Elbląskich — mówi Marek Kamm, organizator wycieczki.


Rowerzyści wystartują z Mostu Wysokiego, w niedzielę o godz. 10. Do pokonania będą mieli około 30 kilometrów i pojadą trasą: Elbląg-Bielnik I-Kępa Rybacka-Bielnik II-Kępki-Jazowa-Janowo-Władysławowo-Helenowo.


— W wycieczce może wziąć udział każdy, tempo jazdy i odległość do pokonania nikogo nie wykluczają z naszego grona. Szczególne zaproszenie kierujemy do rowerowych rodzin, których w Elblągu widać coraz więcej. Trasa wycieczki będzie wiodła po różnej jakości żuławskich drogach asfaltowych i gruntowych. Nie zabraknie typowych dla Żuław Wiślanych nierównych płyt drogowych, ale poradzimy sobie z tym jadąc po prostu powoli. Na wycieczkę rekomenduję wszystkie typy rowerów poza szosowymi. Podczas jazdy będzie czas na odpoczynki i robienie zdjęć oraz spokojne rozmowy — mówi Kamm.


Wycieczkę rowerzyści zakończą w Tawernie Tortuga przy Bulwarze Zygmunta Augusta ogniskiem z kiełbaskami.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski