Przesłuchano ojca 16-latka, który zginął wciągnięty przez prasę



2014-06-12 07:00:00(ost. akt: 2014-06-11 19:21:39)
Do wypadku doszło we wtorek miejscowości Jezioro

Do wypadku doszło we wtorek miejscowości Jezioro

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

W charakterze świadka przesłuchano ojca nastolatka, który zginął we wtorek na polu w miejscowości Jezioro w gminie Markusy. Chłopca wciągnęła rolnicza prasa, do robienia balotów z siana. Zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Ojcu nie przedstawiono zarzutów. — Zebrany przez nas materiał dowodowy wskazuje na to, że najprawdopodobniej może być to nieszczęśliwy wypadek — mówi Jolanta Rudzińska z Prokuratury Rejonowej w Elblągu.
Przypomnijmy. Do wypadku doszło we wtorek, przed godziną 16, na polu w miejscowości Jezioro.


— Z relacji 35-letniego ojca wynika, że mężczyzna wyłączył sprzęt i pojechał po paliwo do sąsiedniej miejscowości. Jak wrócił ciągnik był włączony, a ciało syna znalazł w prasie. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Ojciec został też przebadany na obecność alkoholu. Miał około pół promila w organizmie. Prokurator zadecydował, żeby go jednak nie zatrzymywać — mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu.


Wczoraj 35-latek został przesłuchany w charakterze świadka. Nie postawiono mu zarzutów. Zdaniem prokuratury w Jeziorze najprawdopodobniej mogło dojść do nieszczęśliwego wypadku.

— Materiał dowodowy wskazuje na to, że wersja, którą przedstawił ojciec jest prawdziwa. Najprawdopodobniej był to nieszczęśliwy wypadek — mówi Jolanta Rudzińska z Prokuratury Rejonowej w Elblągu.


Chłopiec miał 16 lat, był mieszkańcem Markus. Jak dowiedzieliśmy się w prokuraturze ojciec pracował na wydzierżawionym przez niego w Jeziorze polu, a chłopiec miał mu pomagać.


Policjanci apelują, aby podczas prac polowych zachowywać szczególną ostrożność.


— Pamiętajmy, że najważniejszy jest własny dobry przykład. Pracując rozważnie, przestrzegając zasad bezpieczeństwa i higieny pracy chronimy nie tylko swoje życie i zdrowie, ale uczymy tych zasad własne dzieci. One uważnie nas obserwują i naśladują. Często zdarza się, że dzieci już w wieku przedszkolnym potrafią uruchamiać maszyny rolnicze. Niedopuszczalne jest, żeby je obsługiwały, ponieważ przy pracach w gospodarstwie nietrudno o nieszczęście. Przyczyną tych wypadków jest brak wyobraźni, doświadczenia oraz fakt, że dzieci nie potrafią właściwie ocenić niebezpieczeństwa oraz przewidzieć skutków takich poczynań — mówi Jakub Sawicki z KMP w Elblągu.

daw
Czytaj również: Nastolatek zginął wciągnięty przez prasę

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Markusiak #1418312 | 83.25.*.* 15 cze 2014 09:58

  Nawet nie jesteście sobie wyobrazić skali tragedii, wy internetowi cwaniacy co są dobrzy w gębie. Nie życzę takiej sytuacji najgorszemu wrogowi.

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. m #1418136 | 78.88.*.* 14 cze 2014 20:49

   straszna tragedia, spoczywaj w pokoju aniołku ***

   odpowiedz na ten komentarz

  2. turbo #1416703 | 31.61.*.* 13 cze 2014 10:26

   Był pijany? Pół promila to pod wpływem a nie pijany poza tym to raptem dwa piwa... Gościa spotkała taka tragedia a Wy jeszcze się go czepiacie

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  3. xxx #1416034 | 83.25.*.* 12 cze 2014 13:28

   One uważnie nas obserwuj i naśladują .Mam taką uwagę widziałem na YouTube wyczyny "durnia" z taką maszyną do słomy jak się w nią owinął wskakując i maszyna go wyrzuciła owiniętego w beli słomy .Chyba nie naśladował takiego pomysłu .Szkoda chłopaka .

   odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. tin #1416033 | 77.242.*.* 12 cze 2014 13:28

    teraz jest w niebie. szkoda to taty i mamy tego gościa (zmartwień). nie może dochodzić do takich wypadów jak jazda samochodem, prasa rolnicza - to wszystko wina maszyn które stworzył człowiek. skoro życie człowieka jest najważniejsze to dlaczego nikt nie dba o reklamy w telewizji uświadamiające jazdę samochodem, prace przy maszynach takich jak te, zamiast tego mamy w telewizji reklamy alkoholu przez który bardzo możliwe że w większości procentach jest winny temu wszystkiemu? wszystko powinno zostać zaplanowane tak aby nie wydarzały się takie tragedie, wszędzie powinien być przejaw tego że z maszynami nie ma żartów, spoty uświadamiające tak jak w innych krajach, dlaczego nie ma czegoś takiego w Polsce zamiast tego wszędzie są reklamy alkoholu?

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (9)