Piątek, 19 sierpnia 2022. imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

Targi w Starym Polu. Będzie smacznie i tradycyjnie

2014-06-13 13:33:18 (ost. akt: 2014-06-13 11:40:55)

Autor zdjęcia: Elwira Kowalska

Wyjątkowo smacznie zapowiadają się tegoroczne targi w Starym Polu. Znajdziemy tam różnego rodzaju sery, chleby, mięsiwo i miody znajdziemy na stoiskach z żywnością. Swoje przysmaki przygotują również panie z kół gospodyń wiejskich, a Agencja Rynku Rolnego zaprosi na pokaz i degustację pod hasłem "Polska smakuje tradycją".Oferta producentów spożywczych, którzy prezentują się w Starym Polu, od kilku lat jest coraz ciekawsze. W tym roku również znajdziemy tam duży wybór produktów regionalnych.

— Wyśmienite sery z Litwy, Austrii i Polski, chleby różnego rodzaju i wędliny — wylicza Włodzimierz Sawirski, komisarz targów. — Ten rok jest wyjątkowo sprzyjający dla pszczół, więc będzie okazja, aby zakupić miód, praktycznie w każdym smaku.
Po raz pierwszy w ogrodzie zaprezentują się koła gospodyń wiejskich. Tam będą czekały na odwiedzających między innymi swojskie wypieki i nalewki z domowej spiżarni.  

— W Starym Polu znajdziemy wszystkie smaki, które znamy i pamiętamy z dzieciństwa — dodaje Sawirski. 

Podczas targów będziemy mogli również podejrzeć mistrza kuchni przy pracy. Na pokaz "Polska smakuje tradycją" zaprasza ARR. W jego trakcie kucharz przygotuje typowo polskie danie, które następnie skosztują odwiedzający. 


W sobotę XXI Żuławskie Targi Rolne potrwają od godz. 9 do 19, a w niedzielę od 9 do 17. Organizatorem imprezy jest oddział w Starym Polu Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku.
naj

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. cała prawda #1417119 | 83.25.*.* 13 cze 2014 18:48

    radzę omijać wszelakie stoiska gastronomiczne- nie dość że na szybko i niestarannie, to jeszcze ceny w większości za 100g co w przeliczeniu na zwykłe porcje daje astronomiczne sumy; ja się naciąłem i więcej nie mam zamiaru

    odpowiedz na ten komentarz