Pierwszy dzień MŚ w siatkówce na siedząco w Elblągu. Wygrana Polaków, porażka Polek. Wyniki, zdjęcia!

2014-06-15 22:06:50(ost. akt: 2014-06-15 22:35:21)
Polacy pokonali w meczu otwarcia Algierię 3:0

Polacy pokonali w meczu otwarcia Algierię 3:0

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Za nami pierwszy dzień zmagań na mistrzostwach świata w siatkówce na siedząco w Elblągu. Udanie turniej rozpoczęli polscy siatkarze wygrywając z Algierią 3:0. Polki w pierwszym meczu przegrały z Finlandią 0:3. Zdjęcia!
W mistrzostwach świata w siatkówce na siedząco w Elblągu, które rozpoczęły się w miniony weekend, bierze udział 28 drużyn: 16 męskich i 12 kobiecych. Uroczyste otwarcie imprezy odbyło się w sobotę na ul. Stary Rynek. Tutaj na scenie zaprezentowali się uczestnicy zawodów.
— Elbląg jest stolicą siatkówki na siedząco. Życzę zawodnikom, żeby dni, które tutaj spędzą były dla nich szczęśliwe i pełne sukcesów — mówił Longin Komołowski, prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.
Mistrzostwa otworzył prezydent Światowej Federacji Siatkówki Niepełnosprawnych Hossam Eldin Mostafa. — Dla mnie to przyjemność być tutaj, na tych mistrzostwach świata. Dziękuje za wysoki profesjonalizm w przygotowaniu tego sportowego wydarzenia — powiedział m.in.
Udanie mundial w Elblągu rozpoczął się dla męskiej reprezentacji Polski, która ogrywając w niedzielę Algierię 3:0 (13, 20, 14) w meczu otwarcia odniosła historyczne, pierwsze zwycięstwo na MŚ. Rywal najwięcej problemów przysporzył w drugim secie, nawet przez chwilę prowadząc. Szybko wszystko wróciło do normy.
— Nasi zawodnicy wytrzymali ciśnienie związane z tym meczem. Pierwszy mecz na MŚ i to od razu wygrany 3:0, więc lepiej nie można było zacząć tego turnieju — skomentował Tomasz Woźny, prezes Integracyjnego Klubu Sportowego Ataku Elbląg, który jest organizatorem MŚ. — Graliśmy równiej niż Algieria. Teraz przed naszą drużyną trudniejsze mecze. Liczę na to, że z każdym kolejnym występem Polacy będą grali coraz lepiej — dodał.
W poniedziałek Biało-czerwoni zagrają z Ukrainą (godz. 9.30), a występy w grupie zakończą wtorkowym pojedynkiem z Chinami (godz. 11).

Także w niedzielę pierwszy mecz rozegrały Polki, które jednak nie dały rady Finlandii przegrywając 0:3 (-11, -16, -11). Dla nich każdy wygrany mecz na tym turnieju będzie sukcesem. W kolejnych dniach zagrają z: USA (poniedziałek, godz. 9.15), Słowenią (wtorek, godz. 11.30), Rosją (środa, godz. 9) i Wielką Brytanią (czwartek, godz. 9.30).

Wstęp na wszystkie spotkania w hali Centrum Sportowo-Biznesowego przy Al. Grunwaldzkiej 135 jest bezpłatny. Mistrzostwa zakończą się w sobotę.