Wtorek, 6 grudnia 2022. imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Napisali do nas: ponad 250 harcerzy na zlocie we Fromborku

2014-06-18 07:59:17 (ost. akt: 2014-06-18 08:09:53)

Autor zdjęcia: nadesłane

Nowa forma zlotu, coraz większa liczba uczestników i mnóstwo wspaniałej zabawy – to wszystko i jeszcze więcej można było zobaczyć we Fromborku na terenie Harcerskiej Bazy Obozowej podczas corocznego zlotu Hufca Elbląg.

W miniony weekend w dniach 13-15 czerwca 2014 r. elbląscy harcerze wybrali się na zlot hufca do Fromborka. Tym razem w zlocie uczestniczyło ponad 250 harcerzy oraz instruktorów z naszego hufca, czyli o wiele więcej niż w latach poprzednich! To wszystko za sprawą nowego pomysłu na program zajęciowy i wielkiego zaangażowania ze strony głównego organizatora hm. Marty Sambor – zastępca komendanta Hufca ds. pracy z kadrą i programu, której serdecznie za to dziękujemy.

Zlot rozpoczął się apelem, podczas którego odczytano rozkaz oraz komendantka Hufca – hm. Ewelina Dżugan, wręczyła skromne upominki dla wszystkich drużynowych i instruktorów za całoroczną pracę na rzecz rozwoju naszej organizacji. Kolejno odbyło się wspólne, wieczorne ognisko integracyjne, gdzie wszystkie drużyny miały możliwość bliższego poznania się i spędzenia wspólnie tego czasu.

Następnego dnia już od samego rana rozpoczęły się zajęcia programowe. Odbywały się one przy pomocy tzw. biletów, gdzie każdy harcerz i zuch miał możliwość wyboru określonych zajęć, w których chce uczestniczyć. Były one bardzo różnorodne i każdy mógł znaleźć coś dla siebie! Między innymi piekliśmy babeczki i pizzę, odbyły się zajęcia dziennikarskie, robiliśmy świeczki, tańczyliśmy sambę, dziewczyny wykonywały kolczyki, wianki z krepiny! Nie zabrakło również wyjścia do planetarium i wieżę widokową, które jest podstawową atrakcją miasta Frombork.

Dodatkowym urozmaiceniem była tzw. kantyna, gdzie harcerze mogli spędzać swój wolny czas. Prowadzona była przez członków drużyny wędrowniczej Wataha i klimatem oddawała ich żeglarską pasję. Tam można było pograć w różnego rodzaju gry planszowe, kości, a także posłuchać szant, było to miejsce spotkań i wieczornych rozmów instruktorskich.

Ostatniego dnia odbyła się polowa msza harcerska, której przewodniczył kapelan hufca – dh. Tomasz Wieczorek oraz apel kończący nasz wspaniały zlot. Następnie harcerzy czekało już tylko pakowanie i powrót do swoich domów. Mamy nadzieję, że wszyscy z zadowoleniem i uśmiechem na twarzach będą wspominać ten wyjazd i już teraz zapraszamy za rok!

Oprócz tego wszystkim harcerzom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji i do zobaczenia we wrześniu, na dalszej części naszej wspaniałej harcerskiej przygody!
Kamila Niewinowska, Szefowa Harcerskiej Służby Informacji