Straż Miejska do likwidacji? Radni zadecydują 26 czerwca. Sonda!

2014-06-18 11:06:03(ost. akt: 2014-06-18 11:36:12)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Istnienie straży miejskiej, choć kosztowne, nie przekłada się znacząco na poprawę jakości życia elblążan — stwierdzają autorzy projektu uchwały w sprawie likwidacji tej służby. Czy przekonają radnych? Decyzja ma zapaść na najbliższej sesji, która odbędzie się 26 czerwca.
Dyskusja o likwidacji straży miejskiej trwa w Elblągu już od ponad roku. Pomysł do gustu przypadł wielu elblążanom. Świadczyć może o tym chociażby profil na Facebooku "Zlikwidujmy straż miejską w Elblągu". Istnieje od wielu miesięcy, polubiło go już ponad dwa tysiące osób.


Proces zmierzający do likwidacji straży rozpoczął się w ubiegłym roku. Szybo jednak, oprócz jego zwolenników, pojawili się i przeciwnicy. Należy do nich chociażby elbląska policja.

— Jestem zdecydowanie przeciwny, by w Elblągu likwidować straż miejską — mówił insp. Marek Osik, komendant miejski policji w Elblągu. — Z badań opinii publicznej wynika, że większość elblążan uznaje swoje miasto za bezpieczne. To wynik dobrej pracy policji, ale także innych służb, w tym straży miejskiej. Przez lata wypracowaliśmy sobie bardzo dobry system współpracy. Odpowiedzialność za zadania, jakie realizujemy, przynosi dobre efekty. Burzenie tego, moim zdaniem, przyniesie efekt negatywny. Straż miejska w każdym mieście tej wielkości jest istotną służbą, mającą wpływ na bezpieczeństwo i porządek publiczny.

My zapytaliśmy elblążan.Bogdan Szydłowski
— 
Uważam, że jej działanie sprowadza się obecnie do wypisywania mandatów za złe parkowanie. Jest niepotrzebna. Nigdy nie korzystałem z jej pomocy. Kiedyś zauważyłem na ul. pieska potrąconego przez samochód. Zadzwoniłem do straży miejskiej. Powiedzieli, że to nie ich sprawa, żebym zadzwonił na policję.Monika Kessling

— Sądzę, że powinna zostać zlikwidowana. Łapią młodzież na ulicy i wypisują mandaty za drobiazgi. Nigdy nie korzystałam z pomocy straży miejskiej. Maria Derdowska
— 
Powinna istnieć, ponieważ czasami jest potrzebna. Obserwuję, że na moim osiedlu chodzi dużo osób nietrzeźwych, przeklinają. Słuchają tego dzieci. Tylko nie widuję tam straży miejskiej. Nie miałam potrzeby korzystania z jej pomocy. Izabela Jagodzińska
— 
Tam, gdzie są potrzebni, to ich nie ma, np. na starówce, gdy młodzież wychodzi w nocy z dyskotek. Tam nigdy ich nie widziałam, jedynie przejeżdżające patrole policyjne. Gdyby straż miejska została zlikwidowana, to nie odczułabym tego. Nigdy nie korzystałam z jej pomocy.
kr

A jakie jest Wasze zadanie na temat działania elbląskiej straży miejskiej? Chcecie pochwalić elbląskich strażników miejskich, bo Wam pomogli? A może odwrotnie? Czekamy na Wasze opinie - piszcie na gazeta@dziennikelblaski.pl. Możecie także wziąć udział w przygotowanej przez nas sondzie.
Czy uważasz, że Straż Miejska w Elblągu powinna zostać zlikwidowana?
tak
81.78%
nie
16.44%
nie mam zdania
1.78%

Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. plotek #1421302 | 81.190.*.* 19 cze 2014 15:16

  Brawo! Mam nadzieję, że inne miasta też pójdą za przykładem Elbląga

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. cyt #1421277 | 178.183.*.* 19 cze 2014 14:45

  Kiedy radeni Lidzbarka Warmińskiego ruszą mózgownicami w tej sprawie ? Jak dotąd to widać że nie myślą i się boją "jedynie słusznego zdania" burmistrza.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. on #1421276 | 89.228.*.* 19 cze 2014 14:45

  z Ełku tez pogonić nierobów nawet psa nieumieją złapać

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 4. youreq #1421268 | 83.9.*.* 19 cze 2014 14:34

  Bezwzględnie do likwidacji darmozjadów i nierobów! Nie reagują na ewidentne nieprawidłowości, nie pracują w dni wolne, kiedy być może byliby przydatni np do ścigania idiotów quadowców którzy właśnie w weekendy czynią najwięcej szkód itp itd.

  odpowiedz na ten komentarz

 5. Hehe straz miejska to ma wplyw #1421233 | 84.39.*.* 19 cze 2014 13:41

  ale na ilosc i wysokosc na sile nakladanych mandatow !!! A nie na poprawe bezpieczenstwa mieszkancow miasta !!! TYLE W TEMACIE !!! Gonic darmozjadow !!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (14)