Wtorek, 9 sierpnia 2022. imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Dni Elbląg 2014. Świętowanie rozpoczynamy dzisiaj

2014-06-20 10:02:08 (ost. akt: 2014-06-20 10:38:19)
Na ul. Stary Rynek trwają przygotowania do piątkowego koncertu

Na ul. Stary Rynek trwają przygotowania do piątkowego koncertu

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Pogoda w ten weekend ma nas nie rozpieszczać. Jednak elblążan na pewno rozgrzeje muzyka. Przed nami Dni Elbląga, trzy dni koncertów, a także innych imprez towarzyszących. Pierwszy koncert już dzisiaj. Wspólne świętowanie rozpoczynamy od łagodniejszych tonów - operetek i musicali. Kolejne dni to wystrzałowe występy gwiazd oraz energetyczne granie elblążan.

Muzyczne Dni Elbląga odbędą się w ten weekend i są częścią przypadającego na ten rok 777-lecia miasta. Eleganckie, wystrzałowe i energetyczny — takie zdaniem organizatorów mają być poszczególne dni. Czy rzeczywiście tak będzie, przekonamy się już w ten weekend.

Piątkowy koncert "Royal Concert - Zaczarowany Świat Operetki i Musicalu", który otwiera tegoroczne obchody święta miasta, odbędzie się na ul. Stary Rynek (początek o godz. 19).
— Początkowo w ogóle nie planowaliśmy takiego koncertu — przyznaje Leszek Sarnowski, dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Elblągu. — Pojawił się jednak pomysł, który zaaprobowaliśmy i liczymy na to, że spodoba się również mieszkańcom. Tym bardziej, że czegoś takiego jeszcze w Elblągu nie było. Po raz pierwszy w przestrzeni publicznej, na elbląskiej starówce, mieszkańcy będą mogli posłuchać muzyki operetkowej i musicali.


Solistom będzie towarzyszyła Elbląska Orkiestra Symfoniczna pod batutą Rubena Silvy. Wykonają najpiękniejsze arie i duety miłosne między innymi z "Księżniczki czardasza", "Wesołej wdówki" i "Zemsty nietoperza" oraz utwory z "West side story", "Evity" czy "Miss Sajgon".

W piątek wystąpią: 
Katarzyna Laskowska (sopran liryczny, dyrektor naczelny i artystyczny Opera Light/solistka scen polskich i zagranicznych), 

Magdalena Idzik (solistka Teatru Wielkiego), 

Robert Szpręgiel (baryton, Solista Opery Kameralnej w Warszawie), 


Tadeusz Szlenkier (tenor, solista Opery Nova), s

oliści musicalowi z Teatru Roma: Edyta Krzemień i 
Janusz Kruciński.
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Antonia #1421918 | 109.241.*.* 20 cze 2014 15:46

    Gratuluje pomysłu!! Pogoda się klaruje...mam nadzieję,że wrażenia będą niesamowite....oczywiście,że się wybieram:)...to taka okazja posłuchać klasyki..super!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz