Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Orlik przy Piłsudskiego już do naprawy. Trawa się odkleja

2014-06-24 07:15:00 (ost. akt: 2014-06-23 19:52:18)
Nawierzchnia na boisku musi być wymieniona

Nawierzchnia na boisku musi być wymieniona

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Właściwie od pierwszych meczów, rozegranych na orlikowym boisku przy Szkole Podstawowej nr 6, można było zauważyć, że z murawą ze sztucznej trawy coś złego się dzieje. Obawy o stan nawierzchni szybko się potwierdziły.

Wykonawca przekazał nam boisko w grudniu, ale życiem zaczęło ono tętnić dopiero wczesną wiosną, w marcu 2012 r. Niestety, od razu było widać, że nawierzchnia jest źle położona. Każdy mógł to dostrzec: sztuczna trawa po prostu odklejała się od podłoża — opowiada Aleksandra Rusinowska, zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Piłsudskiego w Elblągu.

Ubezpieczyciel zapłacił
Szkoła już w kwietniu podzieliła się z ratuszem swoimi obawami co do jakości nawierzchni nowo oddanego orlika. Przegląd gwarancyjny potwierdził te spostrzeżenia. Nadzieja, że naprawę sztucznej murawy uda się wyegzekwować od wykonawcy w ramach gwarancji, szybko się rozwiała. Firma upadła i tym samym droga do odzyskania przez miasto pieniędzy znacznie się wydłużyła.
— Powstałe wady nie zostały przez wykonawcę usunięte w okresie ważności gwarancji. W związku z tym miasto wystąpiło z żądaniem zapłaty z tytułu nieusunięcia usterek do ubezpieczyciela — informuje Łukasz Mierzejewski z zespołu prasowego elbląskiego ratusza.

Koszt naprawy nawierzchni został oszacowany na ok. 40 tys. zł. Ubezpieczyciel przekazał tę kwotę miastu. I wtedy ratusz mógł ogłosić przetarg na naprawę sztucznej murawy na boisku przy SP nr 6.

Wykonawcy na razie nie ma
— Na szczęście, odklejanie się trawy nie dyskwalifikowało boiska. Cały czas jest ono czynne. Chętnie z niego korzystają i dzieci, i dorośli. Niestety, dzisiaj jego nawierzchnia jest już bardzo mocno zniszczona. Renowacja murawy jest pilnie potrzebna — podkreśla pani wicedyrektor.

W piątek upłynął termin przyjmowania ofert od firm, które chciałyby się podjąć naprawy orlikowej nawierzchni. Zgłosił się tylko jeden potencjalny wykonawca, ale przetarg nie mógł być rozstrzygnięty. Oferent proponował bowiem, że podejmie się tego zadania za kwotę wyższą, niż ta, którą dysponowało na ten cel miasto.
— W tej sytuacji, w najbliższych dniach, ponownie ukaże się zamówienie na naprawę nawierzchni orlikowego boiska przy SP nr 6 — zapowiada Łukasz Mierzejewski.

Pograją jeszcze w wakacje?
Na czas remontu boisko będzie oczywiście zamknięte.
— Zakładamy, że prace potrwają co najwyżej dwa, może trzy tygodnie. Mam nadzieję, że jeszcze podczas wakacji, boisko będzie mogło być udostępnione młodzieży — mówi Aleksandra Rusinowska.
Jak podkreśla Łukasz Mierzejewski, na innych elbląskich orlikach tego typu problemy nie występują.
— Nasze orlikowe boiska objęte są 5-letnią gwarancją. Co roku wykonywane są ich przeglądy — informuje Łukasz Mierzejewski. — Na niektórych z nich pewne bieżące naprawy były potrzebne, ale wynikały one z naprawdę drobnych usterek.
gog

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. turkuć #1424354 | 5.60.*.* 24 cze 2014 14:47

  jak widac wszystko czego sie dotkla PO sie sypie- 10000 orlików zbudowalim a 12000 sie rozpadlo- i to bez podsluchów... jaka wladza takie wykonanie- byle kolesie sie napchali kasą.... wzywamy do rewolucji!!!! niezależny komitet turkuci podjadków!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. mieszkaniec #1424288 | 80.50.*.* 24 cze 2014 12:58

   Te Orliki to o kant d (...) potłuc! One tylko w miare ładnie wyglądają i to z daleka, w rzeczywistości to takie dziadostwo, że aż żal, gdy dzieci maja na nich treningi. To podłoże, ni to sztuczna trawa, ni to gumowe drobne, posklejane, czarne kuleczki, sa wszędzie - w butach, skarpetkach, w rękawicach, poprzyklejane na całym ciele. Do tego brudzą tak, jakby dziecko biegało na murawie żużlowej, aby domyć dziecko i doprać ubranie trzeba naprawdę się wysilić.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. cuda na kiju #1424150 | 77.242.*.* 24 cze 2014 09:11

   takie rzeczy to tylko w elblagu!!!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. tylko w Polsce #1424142 | 94.195.*.* 24 cze 2014 09:00

    inwestycje nadają się do remontu w dniu oddania, czy to orlik, czy dworzecz czy nowa autostrada, bez znaczenia, inspektor nadzoru budowlanego łazi dookoła z wyciągnietą łapą a my płacimy za ten syf...

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Wystarczy posluchac zebran na YOUTUBE. #1424139 | 83.11.*.* 24 cze 2014 08:55

    Nam wystarczy obejrzewc zebranie na jutube, jeszcze lepsze od tych tasm, bo widac i slychac jak traktuje sie glosy * inne* na sali plenarnej*** na zebraniu powiatowym chocby w K. Po co szukac dalej?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (7)