Prace Remka w bibliotece przy Hetmańskiej

2014-06-25 16:59:56(ost. akt: 2014-06-25 17:16:47)

Autor zdjęcia: nadesłane

Filia nr 7 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Hetmańskiej we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Elblągu zaprasza do oglądania wystawy prac plastycznych Remigiusza Kościewicza pt. „Prace Remka”. Wstęp wolny.
Remigiusz Kościewicz od wielu lat jest uczestnikiem zajęć Młodzieżowej Pracowni Plastycznej prowadzonej przez Katarzynę Smeję-Skulimowską. Ten młody artysta z należytą sobie odwagą i uwagą pokonuje kolejne bariery sztuki plastycznej ku wolności twórczej, co ma odzwierciedlenie w jego pracach.

Oto co mówi o sobie:
„Spod znaku wagi, poszukujący mądrości i rozwijający się dla doskonalenia siebie w elbląskim Młodzieżowym Domu Kultury”.


Zaprezentowane na wystawie prace są owocem jego poszukiwań oraz odkryć, zarówno w warsztacie, jak i w świadomości plastycznej artysty. Stąd w jego pracach tak różnorodna tematyka, mieszane techniki oraz rozmaite środki wyrazu. W swoich poszukiwaniach nie stroni od eksperymentu, nie stoi w miejscu. Coraz odważniej wykorzystuje zdobyte umiejętności, które w ostatnim czasie nabrały dynamiki i otworzyły przed nim nowe, kolejne wyzwania artystyczne i dylematy twórcze.
Katarzyna Smeja-Skulimowska


Wystawę można oglądać od 25 czerwca do 29 sierpnia w godz. otwarcia biblioteki. Wstęp wolny.