Sobota, 10 czerwca 2023. imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty

Papierosy z przemytu schowane były w pomieszczeniu gospodarczym

2014-06-27 17:34:04 (ost. akt: 2014-06-27 17:44:20)

Autor zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Elblągu

Blisko pół tysiąca paczek papierosów z przemytu znaleźli elbląscy policjanci na terenie posesji w gminie Rychliki. Funkcjonariusze ustalili, że towar należy do 28-letniego Rafała S.

Czwartkowa wizyta policjantów na terenie posesji nie była przypadkowa. Funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą i kryminalni posiadali informację, że 28-letni właściciel może sprzedawać w swoim mieszkaniu papierosy bez akcyzy.
— W pomieszczeniu gospodarczym przyległym do garażu policjanci znaleźli 491 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy oraz tytoń w woreczku strunowym. Papierosy i tytoń trafiły do policyjnego depozytu — informuje asp. Katarzyna Trochimczuk z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Rafał S. odpowie teraz za wykroczenie skarbowe, a sprawa zostanie przekazana do Urzędu Celnego w Elblągu. Grozi mu kara aresztu lub grzywny do 5 tys. zł.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. były palacz #1427168 | 213.158.*.* 28 cze 2014 12:14

    "Funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą i kryminalni posiadali informację, że 28-letni właściciel może sprzedawać w swoim mieszkaniu papierosy bez akcyzy." Jeżeli może sprzedawać to w czym rzecz ? A tak na marginesie to gdy paliłem papierosy to 500 inaczej mówiąc pół tysiąca ( ciekawiej brzmi ) paczek papierosów nie wystarczało mi na rok czasu ( 3 paczki dziennie) więc taka ilość paczek papierosów to wielki wuj !!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)