Niedziela, 19 września 2021. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Będą się ścigali smoczymi łodziami na rzece Elbląg

2014-07-09 08:52:27 (ost. akt: 2014-07-09 08:58:22)

Autor zdjęcia: arch. PTTK w ElbląguWyścigi na smoczych łodziach odbędą się na rzece Elbląg pod koniec lata, ale już teraz chętni do udziału w nich powinni rozpocząć kompletowanie 21-osobową załogi.

Impreza kierowana jest do wszystkich chętnych zrzeszonych w klubach sportowych i nieformalnych grup utworzonych na czas zawodów. Udział w wyścigach jest bezpłatny.Grupy wioślarzy w smoczych łodziach będą musiały przepłynąć na czas pół kilometra po rzece Elbląg.


— Zgłosiło już swój udział kilka grup: z policji, straży pożarnej, Urzędu Miejskiego, Starostwa Powiatowego, z Mebli Wójcik i firmy meblarskiej Krismar. Czekamy na kolejne grupy — mówi Agnieszka Banaś, prezes elbląskiego oddziału PTTK. 


Smocze łodzie zostaną sprowadzone z Malborka, z klubu sportowego. 
Impreza odbędzie się w sobotę, 30 sierpnia. O godz. 15.45 zaplanowano zbiórkę zawodników przy Tawernie Tortuga (Bulwar Zygmunta Augusta w Elblągu).

O godz. 16 nastąpi odprawa kapitanów załóg. A o godz. 17 rozpoczną się wyścigi na rzece Elbląg. 
Można zgłosić maksymalnie 21 zawodników. Załoga powinna składać się z 18 - 20 osób dorosłych wiosłujących i jednego dobosza. Sternika zapewnia organizator.

Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w zawodach razem z dorosłymi opiekunami. 
Poszczególne załogi mogą zgłaszać się w terminie do 20 sierpnia. Zgłoszenia należy przesłać na specjalnym formularzu, który można pobrać ze strony internetowej: www.pttk.elblag.com.pl. 
Szczegółowych informacji udziela Agnieszka Banaś prezes Zarządu PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej w Elblągu. Tel. (55) 641 12 96, 501 355 844, e-mail: pttk_ elblag@wp.pl 
kr

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB