Niedziela, 7 sierpnia 2022. imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana


Młodzi wolą licea niż konkretny fach2014-07-09 09:38:32 (ost. akt: 2014-07-09 09:47:32)
W czwartek szkoły mają wywiesić listę osób przyjętych

W czwartek szkoły mają wywiesić listę osób przyjętych

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Konkretny fach w trzy lata? Tą opcją zainteresowanych było niewielu tegorocznych absolwentów gimnazjów. Zdecydowanie większym powodzeniem, niż zawodówki, cieszyły się licea i technika. Młodzież najchętniej uczyłaby się w I Liceum Ogólnokształcącym oraz Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych.Zakończył się nabór do elbląskich szkół średnich.

Wiele z planowanych wcześniej klas, ze względu na nikłe zainteresowanie, w ogóle w nowym roku szkolnym nie powstanie. Nie było chętnych do nauki w zawodach technik drogownictwa, elektromechanik, sprzedawca, murarz-tynkarz, ogrodnik czy kaletnik. Są jednak szkoły, które nie będą miały podobnego kłopotu.

Absolwenci gimnazjów mieli swoje zdecydowane typy. Najwięcej podań napłynęło do I Liceum Ogólnokształcącego (226 chętnych) i Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych (215). Sporo osób chciałoby również kontynuować naukę w Zespole Szkół Mechanicznych (184) i II Liceum Ogólnokształcącym (174).Ogółem do elbląskich liceów zgłosiło się 700 gimnazjalistów, najwięcej do klas o profilu medycznym i politechnicznym.Niewiele, bo tylko 11 osób więcej, wybrało technika. Najchętniej wybierali zawody: technik informatyk, pojazdów samochodowych i logistyk. Najwięcej zgłoszeń napłynęło do tzw. klas mundurowych. 
Na naukę w zasadniczej szkole zawodowej zdecydowało się 215. Wśród nich największą liczbę stanowią przyszli fryzjerzy, stolarze i kucharze. 


Szkoły, które po czwartku, będą jeszcze dysponowały wolnymi miejscami w sierpniu przeprowadzą dodatkowy nabór.
naj

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. gość #1435517 | 89.229.*.* 10 lip 2014 13:46

    A skąd dzieci w wieku 17 lat maja wiedzieć co będą chcieli robić jak dorosną ?

    odpowiedz na ten komentarz