Wtorek, 17 maja 2022. Imieniny Brunony, Sławomira, Wery

"Kanara" zatrudnię. Praca nie dla każdego: wiele wyzwań, stres

2014-07-09 18:56:04 (ost. akt: 2014-07-09 20:12:44)
Opłata za jazdę bez ważnego biletu wynosi 140 złotych

Opłata za jazdę bez ważnego biletu wynosi 140 złotych

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Trzeba być komunikatywnym i odpornym na stres, podobno dobrze w tej pracy radzą sobie kobiety. Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu poszukuje osób, które chciałyby spróbować swoich sił w zawodzie... kontrolera biletów.Sprawdzaniem biletów w elbląskich autobusach i tramwajach zajmuje się firma zewnętrzna (15 kontrolerów) oraz osoby, zatrudniane przez Zarząd Komunikacji Miejskiej w ramach tzw. kontroli pomocniczej. Wakacyjna pora sprawiła, że ci ostatni rzadziej zaglądają do autobusów i tramwajów.
— Oni sami ustalają sobie dni i godziny pracy — wyjaśnia Michał Górecki z ZKM. — W okresie urlopowym może to mieć wpływ na częstotliwość kontroli. 


Obecnie z ZKM umową zleceniem związanych jest tylko siedmioro kontrolerów. Dlatego firma poszukuje osób, które chciałyby spróbować swoich sił w tym zawodzie.

— Ta praca niesie ze sobą wiele wyzwań i z pewnością nie jest dla każdego. Kandydat powinien być komunikatywny i asertywny, odporny na stres i odpowiedzialny. W tej pracy doskonale radzą sobie kobiety. Zgodnie ze znanym powiedzeniem, ich obecność łagodzi obyczaje... — podkreśla Michał Górecki. 


Wynagrodzenie kontrolerów zależy od wysokości nałożonych opłat dodatkowych i liczby przeprowadzonych kontroli. ZKM dzieli się z nimi pół na pół nałożonymi przez nich i zapłaconymi przez gapowicza pieniędzmi. 

gog

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kanar obecny #1435790 | 178.235.*.* 10 lip 2014 21:44

    umowa zlecenie ale na pół roku a limit mandatów to 70 miesięcznie (TBW),,,były kanarze .Ja nie narzekam

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. byly kanar #1435264 | 83.11.*.* 10 lip 2014 08:03

    UMOWA zlecenie jescze na czas okreslony co miesiac przedluzenia umowe.jak bedzie mial normy jeszcze musisz jedzic placa grosze!!norma dzienna mandatow zkm 20 mandatow

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz