"Cieszy, że powstają takie obiekty". Młodzi siatkarze zagrali na Mazurskiej

2014-07-11 14:01:23(ost. akt: 2014-07-11 14:06:04)

Autor zdjęcia: MOSiR Elbląg

Na oddanym w tym roku do użytku boisku przy ul. Mazurskiej w miniony czwartek (10.07) odbył się pierwszy wakacyjny turniej dla dzieci ze szkół podstawowych. Najlepsze okazały się drużyny o ciekawie brzmiących nazwach: VC Korniszony oraz Ostre Szczepionki.
— Siatkarskie czwartki, to najnowsza wakacyjna propozycja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji dla uczniów szkół podstawowych — wyjaśnia Marek Kucharczyk z MOSIR w Elblągu.

Młodzi siatkarze rywalizują na boisku wielofunkcyjnym przy ul. Mazurskiej, które zostało oddane do użytku w tym roku.
— Po raz pierwszy na tym obiekcie graliśmy w siatkówkę i muszę przyznać, że boiska w pełni się sprawdziły — mówi Marek Wnuk, dyrektor MOSiR. - Cieszymy się, że z budżetu obywatelskiego powstają takie obiekty, które służą wszystkim mieszkańcom, zarówno tym najmłodszym, jak i starszym elblążanom.

W pierwszym siatkarskim turnieju wzięły udział cztery drużyny.
— Emocji nie zabrakło, a o wyrównanym poziomie zawodów świadczyć może ostateczna kolejność — mówi Dariusz Bocian z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Dwie pierwsze drużyny zdobyły po tyle samo punktów, w setach też bilans był identyczny, dlatego zdecydowaliśmy, by obu ekipom przyznać pierwsze miejsce. Zawody trwały ponad dwie godziny, wszyscy świetnie się bawili. Zapraszamy wszystkich chętnych na kolejny turniej, już w najbliższy czwartek (17.07, początek o godz. 16.30, zapisy na miejscu w godz. 16-16.25).

Najlepsi siatkarze opuścili turniej z nagrodami, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.