Dziewczęta MKS Truso drugie na 20 Internationale Lubecker Handballtage

2014-07-16 10:00:42(ost. akt: 2014-07-16 09:29:34)

Autor zdjęcia: arch. klubu

Po raz trzeci szczypiornistki z MKS Truso Elbląg wybrały się na wielką sportową imprezę do Niemiec – 20 Internationale Lubecker Handballtage 2014 w Lubece . To gigantyczny turniej, w którym wystąpiło 420 zespołów z 10 krajów.
Rozegrano ponad półtora tysiąca meczów w różnych kategoriach wiekowych w większości na trawiastych boiskach przy zmiennej pogodzie . Świetnie wypadły juniorki młodsze Mks Truso prowadzone przez Jerzego Ringwelskiego i Mariusza Iwankowskiego , które zajęły w tym roku drugie miejsce w poprzednich latach dziewiąte i trzecie. Przegrały tylko jeden mecz w finale z VFL Bed Schwartan 8:14.

Po zakończeniu oficjalnej rywalizacji doszło jeszcze do towarzyskiej potyczki dziewcząt z Truso z drużyną gwiazd, złożoną z innych najlepszych zawodniczek Niemieckich z tej kategorii i to spotkanie elblążanki wygrały. W tym turnieju były zespoły słabsze i lepsze, ale częstotliwość gier wymagała żelaznej kondycji, doświadczenia i maksymalnej koncentracji, zwłaszcza w fazie play off. Juniorki młodsze Truso jak widać zachowały świeżość do samego końca. Gratulacje dla dziewczyn i trenerów , bo zajść wysoko w tak licznym towarzystwie to nie lada sztuka.

Wyniki
Dziewczęta
Kategoria A (96/97)
Truso Elbląg

Grupa
- SG Todesfelde Leezen 12:5
- Moorreger SV 15:6
- TSV Schlutup 11:4
- JSG Alstertal Norderstedt 9:3
Play off
1/8 finału: ATSV Stockelsdorf 6:4
Ćwierćfinał: SG Neumunster I 16:14
Półfinał: SG Neumunster II 12:7
Finał: VFL Bed Schwartan I 8:14

Skład Truso:
A. Klarkowska, M. Szulc - K. Tchórzewska, M. Michalska, A. Dudkiewicz, A. Iwan, I. Kurowska, K. Bajraszewska, D. Orlińska, P. Czarnecka, D. Hawryszko, P. Markowska, K. Kuchta, N. Gorząch, M. Szatkowska,


Źródło: Dziennik Elbląski