Niedziela, 19 września 2021. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Na przystani kolejki po darmowe kajakiNa przystani przy ul. Radomskiej można za darmo wypożyczyć kajak


Na przystani przy ul. Radomskiej można za darmo wypożyczyć kajak


Autor zdjęcia: Karolina Krajewska

Elbląskie PTTK zaprasza na przystań przy ul. Radomskiej 5, gdzie bezpłatnie może wypożyczyć kajak i popływać po rzece Elbląg.

 Osób zainteresowanych ofertą nie brakuje.

— Gdy jest słoneczna pogoda, to ustawiają się do nas kolejki — mówi prezes Agnieszka Banaś. — Organizujemy również weekendowe, bezpłatne spływy kajakowe dla całych rodzin. Taki spływ trwa około dwóch godzin.

PTTK zaprasza miłośników kajakarstwa także w dni powszednie na przystań przy ul. Radomskiej 5. Tu za darmo można wypożyczyć kajak w godz. 9-11 oraz 15-17.
— Ilość miejsc jest ograniczona do 40, dlatego należy wcześniej się zapisać, dzwoniąc pod nr 501-355-844 — radzi Agnieszka Banaś. 


Oferta kierowana jest przede wszystkim do dzieci (pływają po rzece Elbląg pod okiem instruktora), ale z tej okazji mogą korzystać również młodzież i dorośli. Na zainteresowanych czekają kajaki jedno lub dwuosobowe.


Kajaki można także wypożyczyć, ale już odpłatnie, w Ognisku Sportów Wodnych Fala przy ul. Wybrzeże Gdańskie 1. Ośrodek czynny jest codziennie w godz. 8-18 przez cały tydzień. Można tutaj wypożyczyć kajak, rower wodny, a także łódkę, nawet na dłuższy czas np. za wypożyczenie dwuosobowego kajaku na godzinę trzeba zapłacić 6 zł. 


— Nasz ośrodek czynny jest do godz. 18, ale można wrócić nawet o godz. 21. Trzeba tylko nas powiadomić dzwoniąc. Natomiast jest zakaz pływania w nocy — mówi Stanisław Nowak, zastępca komandora ogniska. 
Wypożyczalnia będzie działała w tym sezonie, jeżeli będzie dopisywała pogoda, nawet do 30 września.
kr

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB