Tak uczczą 777-lecie Elbląga. 7 dni wiosłowania po 77 kilometrów

2014-07-21 07:11:53(ost. akt: 2014-07-21 07:29:53)
Od lewej: Ryszard Suszlik, Daniel Rydzyński i Krzysztof Rydzyński

Od lewej: Ryszard Suszlik, Daniel Rydzyński i Krzysztof Rydzyński

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Była już rowerowa wyprawa i transparent na szczycie Mont Blanc — teraz 777-lecie istnienia Elbląga postanowiło uczcić trzech kajakarzy. W piątek w Warszawie rozpoczęli swoją wyprawę rzeką Wisłą. Zamierzają wiosłować przez 7 dni, codziennie po około 77 kilometrów.
Kajakowa wyprawa z udziałem trzech elblążan rozpoczęła się w miniony piątek w Warszawie. — Wystartowaliśmy w okolicach Mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Będziemy płynęli Wisłą, później Nogatem, Kanałem Jagiellońskim i rzeką Elbląg dotrzemy do celu — wyjaśnia Krzysztof Rydzyński, jeden z uczestników.

Razem z panem Krzysztofem płyną jego syn, Daniel oraz Ryszard Suszlik. Kajakarze zamierzają płynąć przez 7 dni - codziennie po około 77 kilometrów. To ich prywatny pomysł na uczczenie przypadającego w tym roku 777-lecia istnienia Elbląga.
— Pierwszego dnia było najgorzej, bo organizm nie jest przyzwyczajony do ciągłego wiosłowania. Ale teraz jest już dobrze. Mamy za sobą około 130 kilometrów. Zbliżamy się do zalewu przed Włocławkiem, dopisują nam pogoda i humory — powiedział nam pan Krzysztof w niedzielę przed godz. 12.

Kajakarze z Elbląga w sumie przepłyną około 460 kilometrów. Ten dystans ich nie przeraża, chociaż na pewno jest wyzwaniem.
— Rocznie przepływamy kajakiem do 800 kilometrów — tłumaczy pan Krzysztof. — Pomysł kajakowej wyprawy Wisłą narodził się już rok temu. Dobrze się do niej przygotowywaliśmy, zapoznaliśmy się z trasą, tylko miejsce na noclegi wybieramy spontanicznie, śpimy w namiocie — dodaje.
AKT

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. urszula #1444130 | 46.169.*.* 21 lip 2014 19:45

    Każda inicjatywa dobra i duże uznanie dla kajakarzy. Swietny pomysł na uczczenie rocznicy 777 - lecia Elbląga !!! Kiedy planowany powrót ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz