Zadzwonił w środku nocy: w szpitalu jest bomba. Jest wyrok

2014-07-22 11:01:25(ost. akt: 2014-07-22 21:40:47)
Wyrok jest prawomocny

Wyrok jest prawomocny

Autor zdjęcia: Komenda Miejska Policji

Na dziewięć miesięcy więzienia w zawieszeniu na cztery lata został skazany Sebastian S., który w marcu zadzwonił pod 112 i poinformował, że w szpitalu wojewódzkim w Elblągu jest bomba. Alarm okazał się fałszywy.
27 marca około godz. 1.30 nieznana osoba zadzwoniła do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego informując o tym, że w szpitalu wojewódzkim w Elblągu znajduje się ładunek wybuchowy.

Na miejsce przyjechali policjanci oraz straż pożarna. Akcja przeszukania szpitala w poszukiwaniu ładunku wybuchowego trwała 2,5 godziny. Nie zarządzono ewakuacji personelu i pacjentów.
— W momencie, gdy otrzymaliśmy od policji informację o alarmie bombowym, w szpitalu przebywało 541 pacjentów (w tym 21 na intensywnej terapii i intensywnej terapii noworodka) oraz około 200 osób personelu. Na miejscu natychmiast pojawiła się też dyrekcja szpitala oraz osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo obiektu. Nasz personel w asyście policjantów i strażaków przeszukał wszystkie oddziały. Ze względu na nocną porę, sprawdzanie kolejnych pomieszczeń odbywało się maksymalnie dyskretnie i spokojnie, by nie wywołać wśród pacjentów niepotrzebnej paniki— relacjonował nam wówczas Anna Kowalska, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

Policjantom udało się ustalić sprawcę fałszywego alarmu. 37-letni Sebastian S. stanął przed Sądem Rejonowym w Elblągu. Został skazany na dziewięć miesięcy więzienia w zawieszeniu na cztery lata. Ma także zapłacić 10 tys. zł szpitalowi wojewódzkiemu, a sąd zobowiązał go do powstrzymania się od nadużywania alkoholu.

Na wysokość wyroku miało wpływ to, że sąd uznał iż mężczyzna tamtej nocy miał w stopniu znacznym ograniczoną zdolność pokierowania swoim postępowaniem. Wyrok jest prawomocny. Ma zostać także poddany do publicznej wiadomości.
AKT

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Poldek #1445866 | 91.228.*.* 24 lip 2014 08:09

    Wyrok w zawieszenie ! Kpina, powinien jeden z drugim bezwarunkowo posiedzieć.

    odpowiedz na ten komentarz