Poniedziałek, 14 czerwca 2021. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

Z krwawiącym dzieckiem została bez pomocy. Bo obstawiali mecz

2014-08-11 08:59:29 (ost. akt: 2014-08-11 09:03:53)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Izabela K. jest ogromnie rozżalona. Uważa, że kto, jak kto, ale policjanci i lekarz z karetki pogotowia powinni ją bardziej wesprzeć, gdy z nóżki jej starszego dziecka lała się krew, a ona sama - bliska paniki, z młodszym maluchem na rękach - szukała u nich pomocy. Dostała tylko bandaż i musiała sobie radzić sama.

Izabela K. szła akurat z dziećmi na pobliski cmentarz przy ul. Agrykola. Młodsze dziecko trzymała na rękach. Synek, który szedł tuż obok, nagle się przewrócił i rozciął sobie nogę. Kobieta obawiała się, że rana jest głęboka, bo krew dosłownie się z niej lała. Izabela K. odruchowo zaczęła szukać komórki, żeby zadzwonić po pomoc. Ale okazało się, że zapomniała zabrać aparatu z domu.

— Naprawdę się przestraszyłam — opowiada Czytelniczka. — Gdybym jeszcze nie miała młodszego dziecka na rękach, jakoś bym sobie poradziła. Przez moment ogarnęła mnie panika. Ale zobaczyłam policjantów, którzy akurat pilnowali w tamtej okolicy porządku, bo na stadionie rozgrywany był jakiś mecz. Pomyślałam, że kto, jak kto, ale policjanci mi pomogą...
Niestety, ich pomoc ograniczyła się do wskazania kobiecie drogi do karetki, która też "obstawiała" toczący się właśnie mecz.
— Policjanci raczyli się akurat łuskanymi ziarnami słonecznika. Twierdzili, że sami nie mogą mi pomóc. Jeden z nich podkreślił, że nie wolno im opuszczać posterunku, gdy trwa mecz — mówi kobieta.

Jakub Sawicki z zespołu prasowego elbląskiej policji nie widzi w ich postępowaniu nic niewłaściwego.
— Nie było potrzeby, aby rezygnować z zadań służbowych, które akurat policjanci mieli wyznaczone. Funkcjonariusze wiedzieli, że w pobliżu jest karetka. Skierowali więc kobietę tam, gdzie pracownicy pogotowia udzielili jej pomocy lekarskiej. Nie było zagrożenia zdrowia i życia — twierdzi Jakub Sawicki.

— Czy pomocą lekarską było podanie mi bandaża? Jeżeli tak, to rzeczywiście taką pomoc uzyskałam. Lekarz nawet nie obejrzał nóżki mojego dziecka. Nie miałam wyjścia, musiałam sobie poradzić sama. Owinęłam bandażem wciąż mocno krwawiącą ranę i pojechaliśmy do szpitala. Na miejscu okazało się, że rana rzeczywiście była bardzo głęboka. Potrzebne było szycie — opowiada interweniująca w redakcji Czytelniczka. gog

• Więcej o sprawie przeczytasz w poniedziałkowym Dzienniku Elbląskim lub w wydaniu elektronicznym na Kup Gazetę


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (33) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. userka #1459308 | 91.2.*.* 12 sie 2014 11:13

  Polecą po premii albo i łby

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Pepo #1459307 | 77.252.*.* 12 sie 2014 11:12

   Dzieci proszę na piaskownice, a nie tu się sprzeczacie. Co do policjantów i sanitariuszy to zachowali się jak sukinsyny, inaczej nie można powiedzieć. Jakby ich bękart coś sobie zrobił na drugim końcu miasta to bez zastanowienia opuściliby posterunek. Na drzewo z nimi.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. KaG #1459184 | 83.11.*.* 12 sie 2014 08:10

   Jeżeli mamuska twierdzisz ze 24 gania za skóra .To za twoim futrem ilu gania 11(jedenastu)

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. MC kwadrat #1459182 | 83.11.*.* 12 sie 2014 08:08

   Dobrze że kibice Olimpii siedzieli pod wiata a nie na łuku.Bo Łuk nalezał w tym meczu do gospodarza czyli Concordyji.Tak znowu by była ich wina .A tak to wiadomo kto tam siedział.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. mama #1459100 | 37.7.*.* 11 sie 2014 23:08

   i po co te mecze??? Nie gramy w lidze europejskiej to po co wydawać kasę na stadiony?? Ukryte geje oglądają 24 spoconych gości co biegają za skórą .........

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (33)