Liga amatorów w piłce nożnej. Szukają zespołów do gry

2014-08-12 10:01:15(ost. akt: 2014-08-12 09:57:33)

Autor zdjęcia: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przyjmuje zgłoszenia drużyn do Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów HYDROBUD. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 24 sierpnia.
To będzie już czwarta edycja Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów HYDROBUD, której organizatorem jest elbląski MOSiR. Zawody z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, dzięki czemu rywalizacja na elbląskich Orlikach jest jeszcze bardziej zacięta, emocjonująca i wyrównana. Zgłosili się już pierwsi chętni by ponownie walczyć o miano najlepszej amatorskiej drużyny piłkarskiej. Na kolejne zespoły organizatorzy czekają do 24 sierpnia.

— Praktycznie od początku wakacji otrzymujemy sygnały i zapytania od zainteresowanych udziałem w lidze drużyn — wyjaśnia Dariusz Zapolski z Działu Organizacji Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. — Na chwilę obecną mamy już zgłoszonych siedem drużyn, a tak naprawdę rekrutacja jeszcze na dobre się nie rozpoczęła. To pokazuje spore zainteresowanie nasza ofertą. Spodziewamy się, że w zbliżającym się sezonie w rozgrywkach powinno uczestniczyć więcej drużyn niż w sezonie 2013/2014.

Początek rozgrywek planowany jest na pierwszy tydzień września. Zespoły rywalizowały będą na elbląskich Orlikach, systemem „każdy z każdym” w dwóch rundach: jesiennej i wiosennej.

W związku z możliwościami technicznymi ilość zespołów przyjętych do rozgrywek może zostać ograniczona. Wówczas decydować będzie kolejność zgłoszeń. Koszt uczestnictwa wynosi 300 zł za sezon od zespołu.

Przypomnijmy, że w poprzedniej edycji PELA udział wzięło 10 zespołów. Zwycięzcą w sezonie 2013/2014 została drużyna U-99, która obroniła mistrzowski tytuł, wywalczony rok wcześniej. Na drugim miejscu rozgrywki ukończyli Legioniści, a trzecie miejsce przypadło ekipie Świat Kuchni.

Więcej informacji o warunkach uczestnictwa w rozgrywkach oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe. Informacje można uzyskać także dzwoniąc do Działu Organizacji Imprez po nr tel. (55) 625-63-06.