Niedziela, 19 września 2021. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Klikaj na nasze mosty zwodzoneAutor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Elbląskie mosty zwodzone są w gronie finalistów konkursu Top Inwestycje Komunalne Polski Wschodniej. O tym, czy zdobędą wyróżnienie zdecydują teraz internauci. Głosowanie trwa do 7 września, poprzez stronę: portalsamorzadowy.pl.W konkursie startuje 20 najciekawszych projektów z pięciu województw, których realizacja — według redakcji serwisu portalsamorzadowy.pl i Rady Konsultacyjnej konkursu - przyczyniła się do rozwoju gospodarki regionu.

W gronie finalistów jest również elbląska inwestycja: zakończona w 2012 roku budowa dwóch mostów zwodzonych przez rzekę Elbląg: w ciągu ul. Studziennej i ul. Mostowej. Zastąpienie kładek dla pieszych mostami zwodzonymi umożliwiło jednostkom pływającym dostęp do wszystkich akwenów i nabrzeży portu, także tych zlokalizowanych wzdłuż rzeki Elbląg powyżej mostu drogowego w ciągu Alei Tysiąclecia. 


Z mostami rywalizują m.in.: rewitalizacja rynku w Białymstoku, Centrum Geoedukacji w Kielcach, miejska hala targowa w Łomży, nowy terminal pasażerski w Porcie Lotniczym w Rzeszowie, pijalnia wód mineralnych w uzdrowisku Gołdap i projekt pn. "Czysta energia w Dolinie Zielawy". Wręczenie nagród nastąpi podczas zapowiedzianego na 18 i 19 września Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku.
Link do głosowania znajdziesz: tutaj.
gog

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB