Sobota, 10 czerwca 2023. imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty

Ukradł telefon i ukrył go... przy grobie ojca

2014-08-14 12:00:36 (ost. akt: 2014-08-14 13:43:13)

Autor zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Elblągu

Ukradł drogi telefon komórkowy, zawinął w folię aluminiową, plastykową butelkę i schował... przy płycie nagrobnej ojca. 62-letni Jan J. został zatrzymany przez policjantów i przyznał się do kradzieży.

Cała historia miała początek 8 czerwca br. w jednym z lokali na elbląskiej starówce. Tam 48-letni mieszkaniec Warszawy spędzał czas ze znajomymi. Wychodząc z restauracji pozostawił na stoliku telefon iPhone 5. Sytuację wykorzystał 62-letni elblążanin, który tam przebywał. Siadł na miejscu pokrzywdzonego, następnie zabrał aparat i wyszedł. Dopiero po kilku minutach pokrzywdzony zorientował się, że padł ofiarą złodzieja i postanowił zgłosić sprawę elbląskim stróżom prawa.

Na miejscu zostali przesłuchani świadkowie, w tym również obsługa lokalu.
— Wówczas policjanci mieli jedynie strzępy informacji. Wiedzieli, że do stolika przysiadł się mężczyzna w wieku około 60 lat i po chwili wyszedł. To wszystko co na tamtą chwile mogli ustalić. Jednak praca operacyjna przyniosła efekty — relacjonuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

62-letni Jan J. został zatrzymany w środę o godz. 9 w mieszkaniu w Elblągu. Nie stawiał oporu i nie był agresywny.
— Przyznał policjantom, że ukradł aparat, następnie zawinął go w folię aluminiową i butelkę plastikową. Pojechał na cmentarz, wyjął kilka kostek polbruku przy płycie nagrobnej ojca i tam schował aparat — informuje Sawicki.
Mężczyzna nie potrafił jednak powiedzieć dlaczego ukrył telefon właśnie w tym nietypowym miejscu. 62-letni Jan J. usłyszał zarzuty kradzieży, za co grozi kara do 5 lat więzienia.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. T-MOBILE #1461275 | 37.30.*.* 14 sie 2014 15:49

    Pewnie chciał mieć telefoniczny kontakt z ojcem. :-D

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz