Poniedziałek, 14 czerwca 2021. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

Poważny sprawdzian Startu. W piątek rusza turniej o puchar prezydenta Elbląga

2014-08-14 17:26:35 (ost. akt: 2014-08-14 12:54:34)
Przed rokiem turniej o puchar prezydenta Elbląga wygrały zawodniczki Startu

Przed rokiem turniej o puchar prezydenta Elbląga wygrały zawodniczki Startu

Autor zdjęcia: Michał SkroboszewskiDla piłkarek ręcznych Startu Elbląg to będzie ostatni tak poważny sprawdzian przed ruszającą za niecałe trzy tygodnie superligą. W turnieju o puchar prezydenta Elbląga weźmie udział pięć drużyn, w tym mistrz Polski MKS Lublin.

Start, szósty zespół minionego sezonu, ma już za sobą okres ciężkich treningów siłowo-kondycyjnych, zgrupowanie w Chociwlu oraz start w pierwszym, międzynarodowym turnieju w Koszalinie, gdzie zajął trzecie miejsce. Przed drużyną Antoniego Pareckiego kolejny sprawdzian - trzydniowy turniej w Elblągu, którego stawką jest puchar prezydenta miasta. W imprezie weźmie udział pięć drużyn, w tym cztery z superligi: MKS Lublin (aktualny mistrz Polski), Sambor Tczew, Piotrcovia Piotrków Trybunalski i Start oraz jeden z I ligi, UKS PCM Kościerzyna. Przez trzy dni w hali Centrum Sportowo-Biznesowego przy Al. Grunwaldzkiej rozegranych zostanie w sumie 10 meczów, na wszystkie wstęp jest darmowy.


Dla elbląskich kibiców będzie to okazja, by osobiście przekonać się, jak spisuje się Start po letnich transferach. Zespół zasiliło pięć zawodniczek: Aleksandra Mielczewska (Piotrcovia), Magdalena Szopińska (MTS Kwidzyn), Lidia Żakowska (KPR Jelenia Góra) oraz Justyna Borkowska i Sylwia Lisewska (obie AZS Energa Koszalin).


— Turniej zapowiada się ciekawie, tym bardziej, że wystąpi w nim aktualny mistrz kraju — stwierdza Dariusz Bajczyk, dyrektor elbląskiego klubu. — Konfrontacja naszego zespołu z lubliniankami powinna być ozdobą turnieju i zadecydować o tym, kto zajmie pierwsze miejsce w turnieju.

W ubiegłym roku elbląski turniej wygrał Start, który wyprzedził Pogoń Szczecin i MKS Lublin. Tegoroczny rozpocznie się w najbliższy piątek (15.08). Start w meczu otwarcia zmierzy się z Samborem Tczew (godz. 17). Organizatorzy przygotowali nagrody rzeczowe dla najlepszej zawodniczki, bramkarki i snajperki.


JK

Program turnieju
• Piątek
godz. 17 Start Elbląg — Sambor Tczew
godz. 18.45 Piotrcovia Piotrków Trybunalski — MKS Lublin

• Sobota

godz. 10.30 Sambor — Piotrcovia
godz. 12.15 UKS PCM Kościerzyna — Start
godz. 16 MKS Lublin — Sambor
godz. 17.45 Piotrcovia — Start
godz. 19.30 MKS Lublin — Kościerzyna

• Niedziela

godz. 10 Sambor — UKS PCM Kościerzyna
godz. 11.45 MKS Lublin — Start
godz. 13.30 UKS PCM Kościerzyna — Piotrcovia

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB