Poniedziałek, 28 listopada 2022. imieniny: Jakuba, Stefana, Romy

"Zerówki" w Zwierznie i Żurawcu zmienią się nie do poznania

2014-08-15 14:17:06 (ost. akt: 2014-08-15 14:20:52)
Poprzednio w szkole w Zwierznie realizowany był projekt "Indywidualizacja szansą na sukces". Brali w nim udział uczniowie z klas od pierwszej do trzeciej

Poprzednio w szkole w Zwierznie realizowany był projekt "Indywidualizacja szansą na sukces". Brali w nim udział uczniowie z klas od pierwszej do trzeciej

Autor zdjęcia: archiwum SP w Zwierznie

"Rozwijamy i udoskonalamy przedszkola" - dzięki finansowanemu z unijnej kasy projektowi o takiej właśnie nazwie, dzieci z oddziałów przedszkolnych w Żurawcu i Zwierznie będą się mogły cieszyć z atrakcyjnych placów zabaw, nowych mebli w salach, komputerów i zabawek.
— Nam przede wszystkim zależało na nowym placu zabaw — podkreśla Dorota Wasik, dyrektor Szkoły Podstawowej w Zwierznie. — Urządzenia, z których dzieci do tej pory korzystały mają po 20 lat. Teraz, oprócz huśtawek i piaskownicy, przy szkole stanie m.in. karuzela, labirynt, wieża, domek farmera. 
Na projekt pn. Rozwijamy i udoskonalamy przedszkola", gmina Markusy pozyskała pieniądze z Europejskiego Funduszu Społecznego. Są to prawie 172 tysiące złotych. Za te pieniądze, w Zwierznie i Żurawcu mają być m.in. utworzone nowe place zabaw i kupione meble do przedszkolnych salek. W zakres projektu wchodzi też dostawa zabawek, pomocy dydaktycznych, sprzętu komputerowego i audiowizualnego oraz sprzętu AGD.


Do oddziału przedszkolnego zapisanych jest 34 dzieci, w tym kilkoro w wieku 6 lat.

— Pracujący z nimi nauczyciele nareszcie będą mieli do własnej dyspozycji komputer z drukarką, rzutnik, aparat fotograficzny, kamerę. W szkole to wszystko oczywiście było, ale teraz ten cały sprzęt będzie służył tylko naszym najmłodszym wychowankom — cieszy się dyrektorka szkoły.


Dzięki projektowi szkoła otrzyma też bemar do podrzewania posiłków dla dzieci.

— Jedno takie urządzenie już mamy. Drugi bemar na pewno usprawni wydawanie posiłków — podkreśla Dorota Wasik.

Ostatnim elementem projektu jest modernizacja toalety dla personelu.
gog