Kierowca pod wpływem amfetaminy i marihuany. Próbował uciekać

2014-08-18 14:50:44(ost. akt: 2014-08-18 15:05:30)

Autor zdjęcia: Policja

Ponad 300 kierowców skontrolowali elbląscy policjanci podczas długiego weekendu. W Elblągu i powiecie elbląskim w tym czasie na drogach było bezpiecznie, nie odnotowano żadnego wypadku, doszło za to do 19 stłuczek.
Elbląscy policjanci podczas długiego weekendu zatrzymali pięciu pijanych kierowców oraz jednego pod wpływem narkotyków. Tym ostatnim był Daniel D., 23-latek poszukiwany listami gończymi.

Policjanci z drogówki zauważyli go w sobotę około godz. 21 na rondzie przy ul. Grunwaldzkiej, gdy jechał renault clio. Gdy chcieli go zatrzymać, 23-latek zaczął uciekać w stronę ul. Rawskiej. Został zatrzymany po kilkuset metrach.
— Daniel D. był poszukiwany dwoma listami gończymi przez sąd do odbycia kary. Miał na swoim koncie m.in. fałszowanie dokumentów i liczne kradzieże sklepowe — informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.
Podczas zatrzymania 23-latek był agresywny, a jego zachowanie było nienaturalne. Dlatego policjanci nabrali podejrzeń, że mężczyzna jest pod wpływem narkotyków. Badanie wykazało w jego organizmie obecność amfetaminy i marihuany.
— Podczas zatrzymania również 21-letni pasażer renault zwrócił uwagę policjantów. On także figurował w bazie danych jako poszukiwany — dodaje Sawicki.

Spośród zatrzymanych pijanych kierowców niechlubnym rekordzistą okazał się 24-letni Adrian K. Policjanci zatrzymali go na ul. Modlińskiej w sobotę o godz. 22, gdy jechał audi. Miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie, a do tego orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia samochodów do 2019 r., bo wcześniej był już karany za jazdę po pijanemu. Teraz będzie mu groziło do pięciu lat więzienia.

Podczas długiego weekendu w Elblągu i powiecie elbląskim policjanci skontrolowali 336 kierowców i wystawili 175 mandatów.
— Szczególnym nadzorem objęty był odcinek krajowej "siódemki" w miejscowości Kazimierzowo, gdzie w ostatnim czasie dochodziło do wypadków i kolizji. W niedzielę po południu policjanci kierowali tam ruchem — dodaje Sawicki.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. 997 #1464437 | 83.16.*.* 19 sie 2014 08:15

    po to jest UTYLIZACJA , żeby pozbywać się takich kolesi ...

    odpowiedz na ten komentarz