Wtorek, 5 lipca 2022. imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Tancerze Jantara na zgrupowaniu w Iławie. Był czas na treningi i zabawę

2014-08-20 08:31:03 (ost. akt: 2014-08-20 08:35:42)
Turniej tańca w Elblągu

Turniej tańca w Elblągu

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Zakończył się ostatni obóz taneczny w Iławie, w którym uczestniczyli tancerze z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar. Obozy to czas, kiedy wszyscy tancerze intensywnie pracują, uczą się nowych umiejętności, doskonalą technikę, a także wspólnie spędzają ze sobą czas i dobrze się bawią.

Co roku obozy odbywają się w Iławie ze względu na dobre warunki do treningu i uroczą okolicę. W tym roku jako pierwsi na obóz pojechali seniorzy, którzy w drugiej połowie lipca ciężko trenowali szykując się do nadchodzącego sezonu.

Na początku sierpnia na obóz pod hasłem "Od Amatora do Mistrza" do Iławy pojechali starsi i bardziej zaawansowani tancerze. Poza zajęciami z instruktorami z elbląskiego klubu zapewnione mieli warsztaty z wysokiej klasy szkoleniowcami. Standard ćwiczyli po okiem Rusłana Butko z Ukrainy, z którym tancerze pracowali nad quickstepem i tangiem oraz parą Evaldas Sodeika i Ieva Zukauskaite. Evaldas Sodeiko zgłębiał z tancerzami tajniki foxtrota, a Ieva Zukauskaite – walca angielskiego. Tańce latynoamerykańskie uczestnicy obozu doskonalili z Romanem i Moniką Pawelec oraz Igorem Wilczyński i Karoliną Urban.

8 sierpnia do Iławy dojechali młodsi, mniej zaawansowani tancerze, którzy zapewnione mieli również codzienne zajęcia taneczne z zakresu tańca towarzyskiego. Poza salą taneczną uczestnicy korzystali z różnych atrakcji, najchętniej chodzili na kręgle i basen.

W programie była też wycieczka do Muzeum Budownictwa Ludowego i Huty Szkła Artystycznego w Olsztynku. W hucie szkła dzieci mogły zobaczyć jak wytapia się szklane figurki. Specjalnie dla nich został zorganizowany konkurs, w którym dobre odpowiedzi były nagradzane szklanymi nagrodami. Obozowicze uczestniczyli także w rejsie statkiem po Jezioraku.

Wychowawcy przygotowali dla nich liczne rozgrywki sportowe, dyskoteki i zabawy. Były podchody i turniej… Mam Talent, podczas którego uczestnicy obozu wykazali się talentami wokalnymi, plastycznymi, tanecznymi i umiejętnością robienia sztuczek karcianych. W konkursie wystartowało 24 uczestników. Najlepsza okazała się Julia Konopko, która brawurowo wykonała utwór "Dmuchawce, latawce, wiatr", drugie miejsce zajął Igor Lichończak, który narysował wychowawczynię Kasie Lesz, a trzecie miejsce zdobyły Ola Mendala i Olga Nycnerska za układ taneczny, przygotowany specjalnie na Mam Talent.

Odbyły się także różnorodne konkursy w tym na najlepiej ulepioną parę taneczną. Uczestnicy z plasteliny lepili samych siebie, głównie w pozach tańców latynoamerykańskich. Zwycięzcami konkursu zostali Aniela Zagaja i Igor Lichończak.

Do Elbląga wszyscy obozowicze wrócili z nowymi umiejętnościami i uśmiechem na ustach.