Rowerowe górskie ściganie w Bażantarni

2014-08-20 11:17:32(ost. akt: 2014-08-20 11:27:57)
Zawody Garmin MTB Series odbędą się Bażantarni

Zawody Garmin MTB Series odbędą się Bażantarni

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Do Elbląga zawita rowerowy wyścig Garmin MTB Series. To nowy, składający się z trzech etapów cykl maratonów kolarstwa górskiego. Pierwsze zawody odbędą się w Gdańsku, 21 września. Druga odsłona maratonu będzie miała miejsce w naszym mieście, 28 września. Na finale kolarze spotkają się w Kątach Rybackich. Zapisy na zawody już trwają.W Elblągu organizatorzy przygotowali pętlę 15 km, będzie ona wiodła ścieżkami Bażantarni. Urozmaicona jest wieloma podjazdami i zjazdami, przejazdami przez trzy mosty, często trzeba będzie z roweru zsiąść. Kolarze ścigali się będą na dystansach: mini: 15 km (1 pętla), midi: 30 km (2 pętle) i maxi: 60 km (3 pętle). Zapisy na zawody już trwają. Opłaty startowe wynoszą 60 zł (wniesiona do 19.09) i 80 zł (wniesiona do 28.09).


— Dla elblążan przygotowaliśmy promocję. Do 19 września opłata startowa wynosi dla nich 30 złotych — mówi Filip Szołowski z Labosport, które jest organizatorem zawodów. 


W ramach opłaty zawodnicy otrzymują m.in.: bon na posiłek po zawodach i ubezpieczenie w razie wypadku.
— Spodziewamy się, że w Elblągu wystartuje około 300 osób. W kategoriach wiekowych zwycięzców nagrodzimy statuetkami, w kategorii generalnej nagrodami rzeczowymi — mówi Szołowski.


Start, meta i biuro zawodów, będzie znajdowało się w okolicach Góry Chrobrego. Regulamin, formularz zgłoszeniowy, kategorie i klasyfikacje zawodów Garmin MTB Series znajdziecie na www. mtbseries.pl.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski