Dowództwo 16 dywizji po zawodach strzeleckich

2014-08-21 20:12:25(ost. akt: 2014-08-21 18:21:40)

Autor zdjęcia: chor. Sławomir Tessar

18 sierpnia poranek wstał słoneczny i rześki. Idealne warunki, aby przeprowadzić zawody strzeleckie Dowództwa 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Strzelnica 20 Brygady Zmechanizowanej w Morągu. Na eksponowanym miejscu główna nagroda – puchar Dowódcy 16 PDZ. To właśnie o to trofeum będą walczyć zawodnicy.
Każdy strzał ma być perfekcyjny – o zwycięstwie decydują milimetry. Przecież regulamin mówi, iż w „wypadku jednakowej ilości punktów, o lepszym miejscu zdecyduje większa liczba trafionych dziesiątek, dziewiątek itd.” W tym momencie jeszcze nikt nie przypuszczał, jak ważny będzie ten zapis. Startują żołnierze i pracownicy wojska Dowództwa. Puchar Dowódcy 16 Dywizji w widocznym miejscu w kancelarii – bezcenne. Omówienie strzelania, regulaminu, warunków bezpieczeństwa, losowanie broni i stanowiska – a emocje rosną. I wreszcie pierwsze strzały – zawody rozpoczęte. W pewnym momencie okazuje się, że dwóch zawodników ma ten sam wynik punktowy. Nie pomaga liczenie dziesiątek i dziewiątek – wszystko tak samo. Więc dogrywka. To właśnie ona wyłania zwycięzcę.

I tak, po autentycznie bardzo emocjonującej walce klasyfikacja wygląda następująco:
I miejsce – st. chor. szt. Waldemar Malinowski;
II miejsce – st. chor. Piotr Lichtensztejn;
III miejsce – Pan Tadeusz Śniadach.

Zawody podsumowuje i nagrody najlepszym wręcza Zastępca Dowódcy Dywizji – Szef Sztabu, gen. bryg. Marek Sokołowski. Wręcza puchar, medale i dyplomy. Gratuluje i podkreśla bardzo dobry poziom wyszkolenia i umiejętności. Zwycięzcy zadowoleni, reszta morze ciut zawiedziona, że nie tym razem. Może zatem następnym. Autokar, przejazd do Elbląga i do służby, i pracy.
mjr Zbigniew Tuszyński
Zdjęcia: chor. Sławomir Tessar


Źródło: Artykuł internauty