Piątek, 18 czerwca 2021. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Festiwal Krainy Kanału Elbląskiego już 30 sierpnia

2014-08-25 18:55:00 (ost. akt: 2014-08-25 18:58:13)
Tegoroczna edycja Festiwalu Krainy Kanału Elbląskiego odbędzie się 30 sierpnia na elbląskiej starówce

Tegoroczna edycja Festiwalu Krainy Kanału Elbląskiego odbędzie się 30 sierpnia na elbląskiej starówce

Autor zdjęcia: archiwum organizatorów

Po raz szósty odbędzie się Festiwal Krainy Kanału Elbląskiego. Tegoroczna edycja odbędzie się 30 sierpnia na elbląskiej starówce. — Program Festiwalu jest zróżnicowany, tak aby każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego — zapowiadają organizatorzy.

Wielu sportowych emocji dostarczy z pewnością turniej piłki na wodzie o puchar marszałka województwa warmińsko-mazurskiego rozgrywany pomiędzy reprezentacjami powiatu elbląskiego, iławskiego, ostródzkiego, Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Miejskiego w Elblągu. Mecze będą rozgrywane na rzece Elbląg pomiędzy mostami zwodzonymi w godz. 13.30-16.

Po raz pierwszy w Elblągu odbędą się wyścigi łodzi smoczych w godz. 17-20. Wyścigi odbędą się bez względu na pogodę i udział w nich jest bezpłatny.

Dla miłośników pieszych wędrówek przygotowano dwie trasy, po których poprowadzą wykwalifikowani przewodnicy PTTK. Jedna z grup będzie zwiedzała zabytki Starego Miasta w Elblągu, druga odwiedzi elbląskie parki. Zaplanowano również wycieczkę autokarową po Żuławach ze zwiedzaniem stacji pomp w Różanach.

I trasa piesza – zwiedzanie Starego Miasta - zbiórka przy Ratuszu Staromiejskim w Elblągu
godz. 10.45
II trasa piesza – zwiedzanie Parku Planty i Parku Traugutta – zbiórka przy Bramie Targowej
w Elblągu godz. 10.45
III trasa autokarowa – zwiedzanie stacji pomp Różany i pompy Różany Nr 1 gmina Gronowo Elbląskie – zbiórka przy parkingu przy Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu o godz. 10.45

Festiwal otworzy konferencja w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu, podczas której będzie można wysłuchać wykładów dotyczących prowadzonej obecnie rewitalizacji Kanału Elbląskiego, historii i zabytków obszaru kanału Elbląskiego, walorów przyrodniczych tego regionu i ich znaczenia w rozwoju turystyki oraz roli menonitów w rozwoju Żuław.
— To tylko niektóre z licznych atrakcji przygotowanych na cały festiwalowy dzień — dodają organizatorzy.


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB