Czwartek, 21 października 2021. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Włamywali się do garaży i kradli elektronarzędzia

2014-08-28 09:32:58 (ost. akt: 2014-08-28 09:34:58)

Autor zdjęcia: elektronarzędzia

Policjanci kryminalni z Pasłęka zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy włamywali się do garaży i pomieszczeń gospodarczych na terenie gm. Pasłęk, Markusy, Rychliki. Ich łupem padły elektronarzędzia, na kwotę kilku tysięcy złotych. Cześć skradzionych rzeczy policjanci już odzyskali. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

Dwóch mężczyzn w wieku 28 i 18 lat oraz 15-latek usłyszeli w środę (27 sierpnia) zarzuty włamania i kradzieży do garaży i pomieszczeń gospodarczych na terenie kilku gmin, miedzy innymi Pasłęk, Markusy i Rychliki. Podejrzani kradli, między innymi elektronarzędzia oraz radioodtwarzacze samochodowe. Działali na przełomie lipca i sierpnia br. Policjanci udowodnili im 12 włamań do obiektów.

Wszyscy przyznali się do zarzucanych im czynów. 28-letni Adam M. oraz 18-letni Łukasz S. odpowiedzą teraz przed sądem karnym. Nieletnim Grzegorzem zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich. Wszyscy byli wcześniej notowani między innymi za kradzieże. Dorosłym grozi kara do 10 lat więzienia.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB