Poniedziałek, 15 sierpnia 2022. imieniny: Marii, Napoleona, Stelii

THC Zieloni i Cygan Masters zwycięzcami Soccer Cup

Zwycięzcy Soccer Cup

Zwycięzcy Soccer Cup

Autor zdjęcia: arch. MOSiR w Elblągu

Po raz ostatni w czasie wakacji, młodzi miłośnicy piłki nożnej spotkali się na elbląskich Orlikach, by rywalizować w turnieju Soccer Cup organizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Tym samym poznaliśmy najlepsze „podwórkowe” zespoły w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Soccer Cup to cykl turniejów piłki nożnej w których rywalizują uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Po dwóch turniejach eliminacyjnych przyszedł czas na wielki finał, do którego zakwalifikowali się zwycięzcy ze wszystkich siedmiu elbląskich Orlików.

W kategorii szkół podstawowych planowano, że w finale wystąpi pięć zespołów, jednak z rożnych względów do rywalizacji zgłosiły się tylko dwie drużyny. Zatem, o tym kto zdobędzie mistrzostwo Elbląga zadecydowało bezpośrednie spotkanie pomiędzy zespołami Seksiaki i Cygan Masters. Na boisku lepiej poradzili sobie młodzi piłkarze Cygan Masters, którzy pokonali rywali 4:1 i tym samym zostali najlepszą drużyną Elbląga w swojej kategorii wiekowej.

Skład zwycięskiej drużyny Cygan Masters: Bartosz Hordejuk, Krzysztof Cegiełka, Alek Moszczyński, Mateusz Zieliński, Kamil Dębiński, Kacper Kazimierczak, Aleksander Brycki, Adrian Narbuntowicz.

Zdecydowanie więcej emocji mieliśmy w kategorii szkół gimnazjalnych, gdzie o miano najlepszej wakacyjnej drużyny walczyło pięć zespołów. Zgłoszone ekipy rywalizowały systemem każdy z każdym, a po rozegraniu wszystkich spotkań okazało się, że tytuł mistrza Elbląga powędrował do zespołu THC Zieloni. W drodze do wygranej THC Zieloni pokonali Malagę 1:0, Wypranych w Perwolu 5:0, FC Baraki 2:1 oraz zremisowali 1:1 z ekipą Razzers. Drugie miejsce przypadło drużynie FC Baraki, a najniższym stopniu podium stanęli piłkarze zespołu Razzers.

Zarówno w kategorii szkół podstawowych jak i gimnazjalnych najlepsze zespoły otrzymały od organizatora puchary, medale i dyplomy.
Skład zwycięskiej drużyny THC Zieloni: Dawid Plażuk, Dawid Kurowski, Jakub Ignasiak, Patryk Rogalski, Kamil Folkiewicz, Przemysław Buczyński, Fabian Ledwosiński, Paweł Kowalski.
Krzysztof Fedak, MOSiR

Źródło: Dziennik Elbląski