Poniedziałek, 3 października 2022. imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy

Bez prawa jazdy i z dwoma promilami. Dostał 1000 zł mandatu

2014-08-31 10:08:36 (ost. akt: 2014-08-31 10:12:44)

Autor zdjęcia: Archiwum GG

Policjanci interweniowali na krajowej „siódemce”, gdzie doszło do kolizji dwóch samochodów. Mundurowi zatrzymali sprawcę drogowego zdarzenia, który miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Okazało się, że 33–latek w ogóle nie posiada prawa jazdy. Za jazdę w nietrzeźwym stanie odpowie przed sądem. Za spowodowanie kolizji i kierowanie bez uprawnień policjanci ukarali go mandatami na łączną kwotę 1000 złotych.

W czwartek (28 sierpnia) około południa dyżurny nowodworskiej jednostki policji otrzymał informację o kolizji drogowej, do której doszło na krajowej „siódemce” na wysokości miasta.

Policyjny patrol ustalił na miejsc, że w zdarzeniu uczestniczyły dwa jadące w kierunku Gdańska osobowe auta – audi A6 i opel vectra, a kierujący audi uderzył w tył poprzedzającego go opla. W zdarzeniu nie ucierpiała żadna osoba.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości obu kierujących. U siedzącego za kierownicą audi 33 – latka z powiatu elbląskiego badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu. Ponadto, po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania samochodami.


Funkcjonariusze zatrzymali 33 – latka, który do piątkowego ranka trzeźwiał w policyjnej celi. Rano mężczyzna usłyszał zarzut kierowania autem w nietrzeźwym stanie, za co grozi kara pozbawieni wolności do 2 lat. Prócz tego za spowodowanie kolizji i kierowanie bez uprawnień mundurowi nałożyli na niego mandaty karne na łączną kwotę 1000 złotych.

Źródło: Dziennik Elbląski