Czwartek, 8 czerwca 2023. imieniny: Ady, Celii, Medarda

Szukamy nauczycieli z pasją... Czekamy na zgłoszenia kandydatów do tytułu Super Belfer

2014-09-01 14:42:22 (ost. akt: 2014-09-08 10:35:16)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Tylko w samym Elblągu nowy rok szkolny rozpoczęło ponad 15 tysięcy uczniów. Przed nimi dziesięć miesięcy ciężkiej pracy. A my zapraszamy do wspólnej zabawy, której celem jest wybranie Super Belfra 2014. Czekamy na Wasze zgłoszenia kandydatów do tego tytułu. Na laureatów oraz klasę zwycięskiego nauczyciela czekają nagrody.

Nasz plebiscyt na Super Belfra ma już długą tradycję. Wystarczy powiedzieć, że jego pierwsza edycja odbyła się... 11 lat temu. Wtedy wygrała Joanna Karst, polonistka ze Szkoły Podstawowej w Żurawcu.

— To najwspanialsza ocena, jaką mi wystawiono. Po raz pierwszy role się odwróciły. Uczniowie wystawiali stopnie nauczycielom. Cieszę się, że zasłużyłam na piątkę. Choć przyznaję, że nie liczyłam na to najwyższe wyróżnienie — mówiła nam wtedy. 

Od tamtej pory wiele się zmieniało, jednak za każdym razem niezmiennie nasz plebiscyt cieszyły się dużym zainteresowaniem. Być może dlatego, że to sami uczniowie zgłaszają swoich kandydatów do tytułu Super Belfra.

W poniedziałek (01.09) rozpoczął się nowy rok szkolny, więc i my startujemy z kolejną edycją plebiscytu. Termin nie jest przypadkowy, chcemy, abyście mieli szansę wyróżnić swoich nauczycieli tuż przed ich październikowym świętem.
 Celem naszego plebiscytu jest wyróżnienie i promowanie tych belfrów, którzy są nauczycielami z powołania, służą dzieciom i młodzieży nie tylko podczas szkolnych zajęć, ale także bardzo często w swoim wolnym czasie. Pracą na rzecz uczniów i zaangażowaniem w życie lokalnej społeczności dają świadectwo wielkiej pasji do nauczania. Często są niewystarczająco doceniani i wynagradzani, dlatego chcemy ich wyróżnić z pomocą naszych Czytelników.


Zgłoszenia kandydatów można przysyłać mailowo na adres gazeta@dziennikelblaski.pl wraz z podaniem szkoły, w której uczy oraz krótkim uzasadnieniem. Nauczyciela można także zgłosić telefonicznie pod nr 55 611-46-00 wew. 15. Zgłoszenia można także nadsyłać tradycyjną pocztą na adres: Dziennik Elbląski, ul. Rybacka 35, 82-300 Elbląg. Na zgłoszenia czekamy do 30 września (w przypadku listu decyduje data stempla pocztowego). Głosowanie rozpocznie się, gdy tylko wpłyną co najmniej dwie kandydatury.


UWAGA! Dla laureatów naszego konkursu i klasy zwycięzcy mamy nagrody. Są to trzy markowe pióra oraz dla klasy zwycięskiego nauczyciela wycieczka do Warszawy, podczas której uczniowie zwiedzą Sejm i Senat. Koszty dojazdu do stolicy pokryją posłanka Platformy Obywatelskiej Elżbieta Gelert oraz senator Platformy Obywatelskiej Witold Gintowt-Dziewałtowski.