Z altanek znikały narzędzia, z torebek portfele

2014-09-03 10:44:05(ost. akt: 2014-09-03 10:50:41)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Do 10 lat wiezienia grozi 25-letniemu Łukaszowi R., który włamywał się do ogrodowych altanek, a także okradał osoby kupujące na targowisku miejskim.
— Łukasz R. został zatrzymany przez policjantów pod zarzutem włamania do altanki na terenie ogródków działkowych przy ul. Moniuszki. Mężczyzna przyznał się. Wyszło też na jaw, że ma on jeszcze na koncie kilkanaście podobnych czynów. Podczas przesłuchania opowiedział o włamaniu do trzech innych altanek z tych samych ogródków działkowych, z których kradł metalowe przedmioty — informuje asp. Katarzyna Trochimczuk z zespołu prasowego KMP w Elblągu.

25-latek wykorzystując nieuwagę ludzi kupujących na targowisku lub w sklepach wyjmował im niepostrzeżenie z otwartych torebek portfele, a nawet zabierał całe torebki pozostawione bez opieki. Kradł z nich gotówkę, a resztę wyrzucał. Łącznie opowiedział o 16 takich czynach. 25-latek był już wcześniej notowany za podobnie przestępstwa. Łukasz R. stanie teraz przed sadem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Źródło: Dziennik Elbląski