Niedziela, 19 września 2021. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Zagłosuj na elbląskie mosty. Ostatni dzień głosowania

2014-09-07 08:35:54 (ost. akt: 2014-09-07 08:39:57)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Pozostał ostatni dzień, by oddać głos na projekty zasługujące na miano najciekawszych inwestycji, które przyczyniły się do rozwoju gospodarki, regionu i mieszkańców Polski Wschodniej w ostatnich dziesięciu latach. Głosowanie internautów trwa do 7 września. W gronie finalistów są elbląskie mosty.

W konkursie startuje 20 najciekawszych projektów z pięciu województw (najwięcej z woj. warmińsko-mazurskiego), których realizacja — według redakcji serwisu portalsamorzadowy.pl i Rady Konsultacyjnej konkursu - przyczyniła się do rozwoju gospodarki regionu.

W gronie finalistów Top Inwestycji Komunalnych Polski Wschodniej jest również elbląska inwestycja: zakończona w 2012 roku budowa dwóch mostów zwodzonych przez rzekę Elbląg: w ciągu ul. Studziennej i ul. Mostowej. Zastąpienie kładek dla pieszych mostami zwodzonymi umożliwiło jednostkom pływającym dostęp do wszystkich akwenów i nabrzeży portu, także tych zlokalizowanych wzdłuż rzeki Elbląg powyżej mostu drogowego w ciągu Alei Tysiąclecia.

Z mostami rywalizują m.in.: rewitalizacja rynku w Białymstoku, Centrum Geoedukacji w Kielcach, miejska hala targowa w Łomży, nowy terminal pasażerski w Porcie Lotniczym w Rzeszowie, pijalnia wód mineralnych w uzdrowisku Gołdap i projekt pn. "Czysta energia w Dolinie Zielawy".

Wręczenie nagród nastąpi 18 i 19 września podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku.

Link do głosowania znajdziesz: tutaj.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. TR #1479514 | 159.205.*.* 8 wrz 2014 01:04

    Super konkurs - oby wygrała "poprawa gospodarki wodno-ściekowej w Ełku" - żałosne...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Miodek #1479511 | 93.105.*.* 8 wrz 2014 01:01

    Otóż ulica piszemy zawsze małą literą, natomiast aleja jest pisana wielką literą jedynie w przypadku, gdy nazwa ta występuje w liczbie mnogiej (np. w Warszawie Aleje Jerozolimskie). Tak więc aleja Tysiąclecia piszemy małą literą. Zasady pisowni i interpunkcji (Wielki Słownik Ortograficzny PWN (wyd. II, 2006)

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz