Od 20 lat czarują publiczność swoim tańcem. W sobotę kolejny sukces?

2014-09-10 15:24:23(ost. akt: 2014-09-10 15:32:06)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Najbliższe tygodnie w Elblągu będą obfitowały w taneczne wydarzenia. Już w najbliższą sobotę (13.09) odbędą się mistrzostwa Polski formacji tanecznych, później przyjdzie czas na świętowanie 20-lecia elbląskich formacji (27.09) oraz turniej Baltic Cup (17-19.10).

Mistrzostwa Polski formacji tanecznych odbędą się w Elblągu po raz piąty. W najbliższą sobotę do walki o medale przystąpi 14 formacji. Zawody odbędą się w trzech kategoriach wiekowych: dziecięcej (do 12 lat), młodzieżowej (do 15 lat) oraz dorosłej (powyżej 15 lat).

Wśród uczestników będą także dwie formacje z Elbląga: Lotos-Jantar oraz Jantar. Apetyty na sukces są duże. Bardziej doświadczona i utytułowana formacja Lotos-Jantar zaprezentuje nowy układ Burleska do muzyki Cher i Christiny Aguilery.
— To ciekawa, bardzo dynamiczna propozycja — mówi trener Antoni Czyżyk.

I co najważniejsze, propozycja, która ma dać elbląskim tancerzom 20. tytuł mistrza Polski. Letnie miesiące spędzili pracowicie. Bywały dni, podczas których pracowali nawet przez sześć godzin, by jak najlepiej zaprezentować się na parkiecie. 

— Trzeba wykonać olbrzymią pracę, żeby synchronizować 16 osób tańczących w formacji. W trakcie tańca ma wyglądać, że to wszystko jest lekkie, łatwe i przyjemne. A tak nie jest. Podczas sześciominutowego układu tancerze przebiega 3000 metrów, a to wymaga dobrego przygotowania kondycyjnego — mówi Czyżyk.
Potrzebne są także spore pieniądze. — Przygotowanie jednego zespołu formacyjnego z nowym programem, strojami, to koszt rzędu 50-100 tys. zł — mówi Czyżyk.

Sobotnie zawody zostaną rozegrane w hali Centrum Sportowo-Biznesowego przy Al. Grunwaldzkiej, o godz. 16 rozpoczną się eliminacje, a o godz. 19 finały. Bilety kosztują od 30 do 60 zł.
AKT