Czwartek, 18 sierpnia 2022. imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Złoto, srebro. Taneczne formacje z Elbląga wciąż najlepsze w kraju

2014-09-13 22:03:04 (ost. akt: 2014-09-14 13:43:00)
Formacja Lotos-Jantar po raz dwudziesty okazała się najlepsza w Polsce

Formacja Lotos-Jantar po raz dwudziesty okazała się najlepsza w Polsce

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Sędziowie nie mieli wątpliwości i byli zgodni. W sobotę (13.09) formacja standardowa Lotos-Jantar Elbląg po raz dwudziesty w historii zdobyła tytuł mistrza Polski. Radości było więcej. Ich młodsi koledzy i koleżanki sięgnęli po tytuł wicemistrza Polski.

W sobotę (13.09) w Elblągu rozegrano mistrzostwa Polski formacji tanecznych. Tancerze rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: dziecięcej (do 12 lat), młodzieżowej (do 15 lat) oraz dorosłej (powyżej 15 lat). Wystartowało 14 formacji, w tym dwie z Elbląga: bardziej doświadczona Lotos-Jantar oraz Jantar.

Formacja Lotos-Jantar wystąpiła z nowym układem "Welcome to Burlesque" do muzyki Cher i Christiny Aguilery. Siedmiu sędziów było zgodnych oceniając ich występ - wszyscy przyznali elbląskim tancerzom pierwsze miejsce. W 20-letniej historii elbląskich formacji to 20 tytuł mistrza Polski!
- Jestem przekonany, że pierwszy zespół będzie świętował 20 złoty medal dla elbląskich formacji i także Elbląga - mówił jeszcze przed ogłoszeniem wyników trener elbląskich formacji Antoni Czyżyk. -
Jestem tylko trenerem. Jeżeli wokół trenera potrafią się znaleźć osoby, które chcą uprawiać tę dyscyplinę, które ze swojej pasji potrafią zrobić wydarzenie sportowe, to ja się cieszę. Jestem gotowy na trudne wyzwania. Cieszę się, że w Elblągu możemy poszczycić się najlepszymi zespołami nie tylko w kraju, ale również na świecie - dodał.
- Ten medal zajmie honorowe miejsce na mojej półce z medalami, bo to jubileuszowy złoty krążek. Jest wyjątkowy – powiedziała Paulina Karpińska, tancerka z Lotos-Jantar.

Młodsza z elbląskich formacji, Jantar zaprezentowała układ "Mamma Mia" do muzyki ABBY. I zdobyła drugie miejsce (sześciu sędziów przyznało im drugie miejsce, tylko jeden trzecie).

Teraz przed formacją Lotos-Jantar przygotowania do mistrzostw świata, które odbędą się 1 listopada w niemieckim Braunschweigu.

Skład formacji Lotos-Jantar
Mateusz Czyżyk i Marta Pilipczuk, Mateusz Papużyński i Katarzyna Czyżyk, Sebastian Rutkowski i Arletta Wyżlic, Mariusz Pilipczuk i Paulina Misiak, Krzysztof Taurogiński i Patrycja Dyrmo-Kowalczyk, Paweł Beńko i Karolina Smolińska, Grzegorz Ślusarski i Paulina Karpińska, Anna Czyżyk i Sebastian Zelant.
Skład formacji Jantar
Jędrzej Gierach i Sandra Szczepańska, Tomasz Łobocki i Ewa Żylińska, Dawid Piotrowski i Dorota Lis, Jakub Frąszczak i Alicja Pawłowska, Mateusz Wawro i Judyta Nowaczyk, Damian Tkaczuk i Natalia Konopko, Grzegorz Kraiński i Blanka Szczepura, Kordian Zagaja i Justyna Lipa, Nicol Musialik.
AKT

Obrazek w tresci

Sędziowie, oceniając występ formacji Lotos-Jantar, byli bardzo zgodni

Organizatorzy: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, Stowarzyszenie „Jantar” i Federacja Tańca Sportowego.
Mistrzostwa Polski FTS Formacji Tanecznych patronatem honorowym objęli Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas i Prezydent Elbląga Jerzy Wilk.
Mistrzostwa zostały zrealizowane przy pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ja #1484429 | 159.205.*.* 14 wrz 2014 09:57

    Brawo!!!

    odpowiedz na ten komentarz

  2. magda #1484336 | 83.11.*.* 13 wrz 2014 23:04

    Byłam, widziałam, zasłużyli w 100%

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz