Sobota, 13 sierpnia 2022. imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy

Dzisiaj pierwsze warsztaty miejskiej jazdy na rowerze

Warsztaty miejskiej jazdy na rowerze

Warsztaty miejskiej jazdy na rowerze

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

W poniedziałek o godz. 17 rozpoczną się przy Tawernie Tortuga warsztaty miejskiej jazdy na rowerze.

— Warsztaty są przeznaczone dla osób pełnoletnich, które mają niewielkie doświadczenie w jeździe rowerem po Elblągu. Udział niepełnoletnich jest możliwy, o ile posiadają one kartę rowerową, a ich opiekunowie wyrażą pisemną zgodę na udział w warsztatach — informuje Marek Kamm, elbląski oficer rowerowy.

Instruktor pokaże, jak bezpiecznie pokonać skrzyżowania, kiedy jechać jezdnią, kiedy drogą dla rowerów, a kiedy można chodnikiem.
— Sprawdzimy także najnowszą elbląską infrastrukturę rowerową przy drogach wojewódzkich 503 i 504. Będzie także miejsce na wyjaśnienie znaczenia znaków drogowych i kwestii czy ruch prawostronny obowiązuje także na drogach rowerowych — informuje Kamm. 
 
Warsztaty będą się odbywały od poniedziałku do czwartku, każde ze spotkań potrwa dwie godziny. Do przejechania będzie od 5 do 10 km. Warsztaty odbędą się też 20 września (sobota), początek o godz. 15.

Każdy z uczestników warsztatów otrzyma w prezencie tylną lampkę rowerową wysokiej mocy.W tym roku nie obowiązują zapisy na warsztaty.
daw


Źródło: Dziennik Elbląski