Piątek, 20 maja 2022. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Atak godny naśladowania. Wielkie emocje i pełne trybuny

2014-09-16 13:00:52 (ost. akt: 2014-09-16 13:01:13)
Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej na Siedząco udowodniły, że doping sprawia radość bez względu na to, czy zawodnicy są sprawni czy niepełnosprawni

Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej na Siedząco udowodniły, że doping sprawia radość bez względu na to, czy zawodnicy są sprawni czy niepełnosprawni

Autor zdjęcia: Ryszard BielElbląski Integracyjny Klub Sportowy Atak od lat udowadnia, że rozgrywki niepełnosprawnych zawodników również mogą budzić wielkie emocje i zapełniać trybuny. Za organizację imprez o charakterze międzynarodowym nagrodzono go w konkursie „Godni naśladowania”.Warto przypomnieć, że takie działania Atak podejmuje od wielu lat i ma już na swoim koncie organizację imprez najwyższej rangi. Wystarczy przypomnieć chociażby Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej na Siedząco, które odbyły się w czerwcu tego roku. To impreza, która nie tylko przyciągnęła do Elbląga zawodników z całego świata, ale i pokazała elblążanom, że dopingowanie zawodników sprawia radość, bez względu na to, czy są sprawni czy niepełnosprawni.


— Myślę, że te mistrzostwa w dużej mierze przyczyniły się do tego, że otrzymaliśmy tą nagrodę. Dlatego też traktujemy ją jako wyróżnienie dla wszystkich osób, które współpracowały z nami przy okazji tego przedsięwzięcia — wyjaśnia Aneta Woźna, dyrektorka IKS Atak.


Jak przyznaje dyrektorka, to cenne wyróżnienie, również ze względu na to, że to z nielicznych nagród niesportowych, które Atak otrzymał.
— W większości trafiają do nas nagrody za sukcesy sportowe. Cieszę się, że tym razem doceniono nas za trochę inny wymiar tego co robimy. Tym bardziej, że przed nami kolejne wyzwania — dodaje.Konkurs „Godni naśladowania” zorganizowano po raz jedenasty. W tegorocznej edycji o nagrody przyznawane w siedmiu kategoriach rywalizowało ponad 40 organizacji samorządowych i społeczników.
naj

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB