Niedziela, 4 grudnia 2022. imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana

Gimnazjaliści z 4 integrowali się w Szarlocie

2014-09-17 19:33:58 (ost. akt: 2014-09-17 19:37:17)

Autor zdjęcia: Gimnazjum nr 4 w Elblągu

Połowa września to czas, kiedy pierwszoklasiści Gimnazjum nr 4 przy Zespole Szkół nr 1 uczestniczą w zajęciach integracyjnych pomagających im zaaklimatyzować się w nowej szkole.

W dn. 15-16 września 124 uczniów klas: 1a, 1c, 1d, 1e, 1f wraz z wychowawcami brało udział w zajęciach prowadzonych przez panie psycholog w gościnnym ośrodku wypoczynkowym na Kaszubach w Szarlocie, nad pięknym jeziorem Osuszyno.

Uczestnicząc w ciekawych zabawach, poznawali się wzajemnie i pozbywali stresu towarzyszącemu pierwszym dniom w nowym środowisku. Chwile pełne wrażeń, prawdziwie letnia pogoda i gorące tańce podczas pierwszej wspólnej dyskoteki sprawiły, że już pod koniec pierwszego dnia pobytu wielu uczniów nawiązało nowe znajomości i przyjaźnie, poznało się bliżej z wychowawcami, a nauczyciele mieli okazję spojrzeć na swoich podopiecznych z innej perspektywy niż lekcja.

Niestety, co dobre szybko się kończy i drugiego dnia - po ostatnich zajęciach, zabawach rekreacyjno - sportowych i rejsie statkiem po jeziorze - uczestnicy wyjazdu musieli udać się do domów. W ten miły sposób pierwszoklasiści pożegnali lato i na dobre powitali szkołę.
W imieniu uczniów i własnym chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować paniom psycholog za interesujące zajęcia oraz pozostałym nauczycielom za poświęcenie czasu, umilanie nam pobytu na biwaku i dbanie o nasze bezpieczeństwo.
Wychowawcy klas pierwszych Gimnazjum nr 4


Źródło: Artykuł internauty