Czwartek, 29 września 2022. imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Lidia i Igor jadą po dobre wyniki na szachowe mistrzostwach świata

2014-09-17 20:39:18 (ost. akt: 2014-09-17 19:50:39)
Lidia Czarnecka i Igor Janik

Lidia Czarnecka i Igor Janik

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski/Ryszard Biel

Ich trenerzy wierzą, że stać ich na dobry wynik. Lidia Czarnecka ma 10 lat, Igor Janik jest o cztery lata starszy. Oboje pochodzą z Elbląga i będą reprezentowali Polskę podczas rozpoczynających się w sobotę mistrzostwach świata juniorów w szachach klasycznych w Durbanie (RPA).

Dla Lidii Czarneckiej będzie to drugi występ na mistrzostwach świata. W ubiegłym roku rywalizowała w tej samej kategorii wiekowej, do lat 10, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i zajęła 71 miejsce. W Durbanie w tej kat. wystartuje blisko 80 szachistek.
— Od ubiegłego roku poziom sportowy Lidii się znacznie podniósł. Siła jej gry rośnie. Jedziemy powalczyć o dobry wynik i jestem pewien, że pokaże ona sportowy pazur i daleko zajdzie podczas mistrzostw — stwierdza trener Mariusz Ściwiarski.

Z dużymi nadziejami na dobry wynik do RPA leci Igor Jarnik (KSzach Start Elbląg). W kategorii aktualnego mistrza Polski do lat 14 wystąpi ponad 100 zawodników.
— Ostatnie występy na turniejach ogólnopolskich i osiągane przez Igora wyniki z seniorami napawają optymizmem — ocenia trener zdolnego szachisty Robert Kempiński. — Pod każdym względem jest dobrze przygotowany. Igor rozegra 11 partii, nie powinien mieć problemów z kondycją. Jeśli wszystko będzie przebiegało po naszej myśli, to wierzę, że Igor znajdzie się w czołowej 20 najlepszych zawodników mistrzostw i wówczas będzie to jego życiowy sukces — dodaje. JK

Źródło: Dziennik Elbląski