Rowerem do Dawid. Zwiedź zabytkowy dwór z przewodnikiem

2014-09-18 08:31:42(ost. akt: 2014-09-18 08:35:26)
Miejskie wycieczki rowerowe cieszą coraz większą popularnością

Miejskie wycieczki rowerowe cieszą coraz większą popularnością

Autor zdjęcia: Anna Dawid


Celem trzeciej z tegorocznych Miejskich Wycieczek Rowerowych będzie zabytkowy dwór w miejscowości Dawidy położonej na Wysoczyźnie Elbląskiej. 

— Jedziemy tam na zaproszenie właściciela, który będzie też przewodnikiem po swojej posiadłości. Przygotuje dla nas również ognisko z kiełbaskami. Zapowiada się najdłuższa w historii wycieczka, a jak dodamy do tego konieczność wspinaczki na Wysoczyznę Elbląską, to tym razem zapraszamy osoby z doświadczeniem wycieczkowym. Jechać będziemy w tempie dostosowanym do możliwości uczestników i nikt na trasie nie zostanie sam, ale jednak do przejechania będzie dystans 46 km niełatwych tym razem kilometrów — zapowiada Marek Kamm, organizator wycieczki.


Trasa będzie wiodła po różnej jakości drogach asfaltowych i gruntowych. 
— Na wycieczkę rekomenduję wszystkie typy rowerów poza szosowymi. Będzie czas na odpoczynki i robienie zdjęć oraz spokojne rozmowy. Startujemy z Ronda Kaliningrad w niedzielę 21 września o godzinie 10 — informuje Kamm
.

Rowerzyści przejadą trasą: Komorowo Żuławskie-Weklice-Aniołowo-Leszczyna-Marianka-Stegny-Dawidy-Sąpy-Borzynowo-Zalesie-Pomorska Wieś-Elbląg.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski