Sobota, 13 sierpnia 2022. imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy

Sobota dniem bez samochodu. Rowerowy miejski przejazd

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Sobota będzie w Elblągu dniem bez samochodu. — Kto chce razem z nami przejechać przez miasto, powinien o godz. 10.30 stawić się na Placu K. Jagiellończyka — zachęca Marek Kamm, elbląski oficer rowerowy.

— Wystartujemy o godz. 11, przejedziemy 14 km ulicami miasta i zakończymy przejazd w tym samym miejscu ok. godz. 12.30. Następnie indywidualnie będzie można przejechać na boisko przy ul. Kasprzaka na festyn "Bezpieczna Zawada" (który rozpoczyna się już o godz. 10), organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół "Zawada". 


W poniedziałek, czyli w Europejskim Dniu bez Samochodu, zawsze przypadającym 22 września, będzie można za darmo przejechać autobusem bądź tramwajem za okazaniem dowodu rejestracyjnego swojego auta.
gog

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. PWN #1488538 | 37.31.*.* 19 wrz 2014 16:39

    Podobnie jak słowo - ulica wyraz plac jako pospolity zapisujemy małą literą: plac K. Jagiellończyka, plac Wolności, plac Trzech Krzyży. Również skrót od tego wyrazu – pl. (z kropką!) zapisujemy małą literą: pl. K. Jagiellończyka. Opracowano przy współpracy z Wydawnictwem Szkolnym PWN

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

  2. a kiedy #1488493 | 19 wrz 2014 15:06

    w olsztynie będzie dzień bez prezydenta

    odpowiedz na ten komentarz