To będzie odlotowe wydarzenie. Ptasi piknik na Mierzei

2014-09-29 21:15:00(ost. akt: 2014-09-29 20:59:26)

Autor zdjęcia: Nadleśnictwo Elbląg

W pierwszy weekend października warto wybrać się nad Mierzeję Wiślaną i wziąć udział w Ptasim Pikniku.
— To dwudniowe wydarzenie zorganizowane w ramach Europejskiego Dnia Ptaków — mówi Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg. — Jego celem jest zwrócenie uwagi ludzi na jedno z najbardziej niezwykłych zjawisk w świecie przyrody jakim jest jesienna migracja ptaków.

Piknik odbędzie się 4 i 5 października (codziennie w godzinach od 9 do 16) w Leśniczówce, położonej około 5 kilometrów za Krynicą Morską. Na uczestników czeka tam wiele atrakcji. Będą mogli nie tylko obserwować i liczyć migrujące ptaki, ale i uczestniczyć w ich obrączkowaniu. Nadleśnictwo Elbląg zorganizuje quizy i konkursy, Park Krajobrazowy Mierzei Wiślanej naukę podstaw Fotografii, a Trójmiejska Grupa OTOP warsztaty terenowe z rozpoznawania ptaków.

Na polanie piknikowej znajdą się również stanowiska Fundacji Akcji Bałtyckiej, Ptaków Polski, Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków i Grupy Kuling, z dużą ilością ciekawych materiałów i informacji. W punkcie centralnym będzie płonęło ognisko.
— W drodze powrotnej zapraszamy również na punkt Akcji Bałtyckiej (1 km przed Krynicą Morską jadąc od strony Stegny), gdzie będziemy mogli uczestniczyć w akcji obrączkowania drobnych ptaków wróblowatych — dodaje Piotrowski.Źródło: Dziennik Elbląski