Spowodował stłuczkę na krajowej "siódemce". Zapłaci 1000 złotych

2014-09-26 13:17:01(ost. akt: 2014-09-26 13:30:08)

Autor zdjęcia: sxc.hu zdjęcie ilustracyjne

Ta przejażdżka będzie go drogo kosztowała. 24-letni mieszkaniec powiatu elbląskiego kierował mitsubishi carisma, chociaż nie ma prawa jazdy, a także wykupionego obowiązkowego ubezpieczenia. Na krajowej "siódemce" spowodował kolizję z udziałem trzech aut i dostał 1000 złotych mandatu.
W czwartek (25.09) policjanci z Nowego Dworu Gdańskiego zostali wezwani do kolizji, do której doszło na krajowej "siódemce" na wysokości miejscowości Stróża. Na miejsce wysłano funkcjonariuszy z drogówki.

Policjanci ustalili, że w zderzeniu udział brały trzy samochody. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło w momencie włączania się kierującego mitsubishi carisma do ruchu. 24-letni kierowca nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącemu w kierunku Gdańska volkswagenowi i uderzył w jego prawy bok. Volkswagen wpadł na przeciwny pas i otarło się o jadącego z przeciwka osobowego opla. Na szczęście, nikt w zdarzeniu nie ucierpiał.

Wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Okazało się jednak, że kierowca mitshubishi nie ma wykupionego na ten samochód ubezpieczenia OC, a na dodatek nie posiada prawa jazdy. 24-letni mieszkaniec powiatu elbląskiego został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł. Informację o braku OC policjanci przekażą do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.