Pingpongiści Mleksera przed sezonem. Szybko wrócić do II ligi

2014-10-02 16:05:00(ost. akt: 2014-10-02 16:04:06)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Jak najszybciej zapomnieć o ostatnich niepowodzeniach i walczyć o powrót do II ligi — to zadanie dla tenisistów stołowych Mlexera Elbląg na najbliższy sezon.
Miniony sezon zakończył się dla elbląskich pingpongistów spadkiem do III ligi. — Teraz musimy o tym niepowodzeniu jak najszybciej zapomnieć — mówi prezes Mlexera Grzegorz Bojanowski. — Jeśli chodzi o nowy sezon, to zgłaszamy dwie drużyny do III ligi: pierwsza będzie walczyła o awans, w drugiej będzie występowała uzdolniona młodzież. Z klubem pożegnali się Grzegorz Pietryka i Szymon Repeć. Pozostali za to: Mariusz Żurawski, Michał Link, Krzysztof Bojanowski, Krystian i Andrzej Grzelakowie oraz Jacek Świtalski i to oni mają walczyć o awans.

Trenerem drużyny został Tomasz Libura, a z młodzieżą ma pracować Leszek Brzeski. Do III ligi zgłoszono 13 drużyn, z których tylko jedna, najlepsza zapewni sobie awans.
— Pierwszym poważniejszym sprawdzianem dla naszych zawodników będzie turniej o puchar prezydenta Elbląga, który odbędzie się 11 października w hali Centrum Sportowo-Biznesowego — mówi prezes Bojanowski. — Spodziewamy się udziału zawodników z woj. warmińsko-mazurskiego, ale także z woj. pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego.

Klub nie zapomina także o młodzieży. Obecnie trwa nabór do szkółki tenisa stołowego dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Zajęcia odbywają się w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16-17.45 w hali CS-B przy al. Grunwaldzkiej 135.

Skład III ligi: Mrągowia Mrągowo, Ostródzianka IV Ostróda, ITR Iława, Piłeczka Pisz, LZS Lubawa, MKS Jeziorany, Jantar Gołdap, Olimp Kętrzyn, UW-M Olsztyn, Bałga Górowo Iławeckie, Mlexer I i II Elbląg, Tempo 25 Olsztyn.
JK

Źródło: Dziennik Elbląski