Piątek, 2 grudnia 2022. imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Pucharowa niespodzianka. Olimpia przegrała z Błękitnymi w Ornecie

2014-10-01 18:48:59 (ost. akt: 2014-10-01 18:52:16)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

To największa sensacja 1/16 finału wojewódzkiego Pucharu Polski. Piłkarze Olimpii Elbląg przegrali dzisiaj z Błękitnymi w Ornecie 2:3 i to gospodarze cieszyli się z awansu do kolejnej rundy.

Zdecydowanym faworytem środowego meczu w Ornecie była Olimpia, ale grający ambitnie gospodarze wysoko zawiesili poprzeczkę i sprawili największą niespodziankę. Nawet najstarsi kibice w Elblągu nie pamiętają, kiedy ostatnio piłkarze Olimpii tak szybko pożegnali się z występami w wojewódzkim Pucharze Polski.

Wszystko zaczęło się zgodnie z planem, bo żółto-biało-niebiescy, po początkowym okresie przewagi, prowadzili od 15 min. Jakub Bojas bezwzględnie wykorzystał błąd Przemysława Ziemianowicza, który nieumiejętnie wybił piłkę.

Po przerwie gospodarze śmielej zaatakowali i już w 60. min po dwóch golach Patryka Chodkowskiego prowadzili 2:1. Olimpia nie dawała za wygraną i doprowadziła do remisu. Po jednym z dośrodkowań Krzysztof Iwanowski uprzedził obrońców i skierował piłkę do siatki.
Błękitni nie rezygnowali z poprawienia wyniku. W 86. min sędzia podyktował rzut karny za zagranie piłki ręką, a "jedenastkę" wykorzystał Grzegorz Kulpaka. JK


Źródło: Dziennik Elbląski