Niedziela, 26 marca 2023. imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Harcerskie działania rozpoczęte na nowo!

2014-10-03 08:11:00 (ost. akt: 2014-10-02 22:53:58)

Autor zdjęcia: Rafał Jurczyk

Kolejny rok harcerski przed nami. Przed młodymi ludźmi nowe wyzwania, pomysły, które realizować będą w nowym roku harcerskim. Pełni pozytywnej energii, gotowi do działania spotkali się na Starcie Hufca.

W minioną niedzielę (28 września) na terenie Harcerskiego Ośrodka Wodnego „Bryza” harcerze z elbląskiego hufca po raz kolejny uroczyście rozpoczęli swój nowy rok po wakacyjnej przerwie.  Nadszedł  czas na nową dawkę świeżych pomysłów i energii do działania. Nabory, zbiórki, wyjazdy i różnego rodzaju wydarzenia powracają z nową siłą!
 
O godzinie 13:00 prawie 150 harcerzy zebrało się na placu apelowym, aby tam podczas apelu wysłuchać najnowszego rozkazu komendanta hufca - hm. Eweliny Dżugan, w którym m.in. powołani zostali nowi drużynowi, a także przywitany został nowy rok harcerski. Następnie wszyscy wspólnie odśpiewali hymn Związku Harcerstwa Polskiego.
 
Zaraz po apelu odbyła się polowa msza święta, której celebrował dh. Ksiądz Tomasz Wieczorek – Kapelan Hufca. Spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Nie zabrakło rozmów i śmiechu,  a czas spędzony w harcerskim gronie na pewno dodał wielu chęci do podejmowania nowych wyzwań.
 
Mamy nadzieję, że ten rok, tak samo jak poprzednie, obfitować będzie w najróżniejsze działania i inicjatywy wychodzące ze strony naszych harcerzy. Życzymy powodzenia i wytrwałości!
Kamila Niewinowska, Szefowa Harcerskiej Służby InformacjiŹródło: Artykuł internauty