Wtorek, 24 maja 2022. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Harcerze rozpoczęli nowy sezon po wakacyjnej przerwie

2014-10-04 10:01:35 (ost. akt: 2014-10-04 09:50:54)

Autor zdjęcia: Rafał Jurczyk

Kolejny rok harcerski przed nami. Przed młodymi ludźmi nowe wyzwania, pomysły, które realizować będą w nowym roku harcerskim. Pełni pozytywnej energii, gotowi do działania spotkali się na starcie Hufca.

Na terenie Harcerskiego Ośrodka Wodnego Bryza w minioną niedzielę harcerze z elbląskiego hufca po raz kolejny uroczyście rozpoczęli swój nowy rok po wakacyjnej przerwie. Nadszedł czas na nową dawkę świeżych pomysłów i energii do działania. Nabory, zbiórki, wyjazdy i różnego rodzaju wydarzenia powracają z nową siłą!

Prawie 150 harcerzy zebrało się na placu apelowym, aby tam podczas apelu wysłuchać najnowszego rozkazu komendanta hufca - hm. Eweliny Dżugan, w którym m.in. powołani zostali nowi drużynowi, a także przywitany został nowy rok harcerski. Następnie wszyscy wspólnie odśpiewali hymn Związku Harcerstwa Polskiego.

Zaraz po apelu odbyła się polowa msza święta, której celebrował dh. ksiądz Tomasz Wieczorek, kapelan hufca. Spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Nie zabrakło rozmów i śmiechu, a czas spędzony w harcerskim gronie na pewno dodał wielu chęci do podejmowania nowych wyzwań.

Mamy nadzieję, że ten rok, tak samo jak poprzednie, obfitować będzie w najróżniejsze działania i inicjatywy wychodzące ze strony naszych harcerzy. Życzymy powodzenia i wytrwałości!
Kamila Niewinowska, szefowa Harcerskiej Służby Informacji

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zdumiony #1499573 | 78.88.*.* 4 paź 2014 12:04

    kapelan harcerzy Paranoja

    ! - + odpowiedz na ten komentarz